ГеоПост СА Франция придоби 11% от капитала на най-голямата българска куриерска компания - Спиди АД, за 12 милиона лева при пазарна капитализация на дружеството от 107 милиона лева, съобщи дружеството чрез БФБ.
До момента през борсата са преминали 12,8% от книжата на Спиди при средна цена от 24,07 лв. за брой – спад от 5,7% спрямо затварянето вчера. Последната сделка е на ниво от 25,50 лв. (-0,1%). Днес се сключиха и сделки с 25 800 права от увеличението на капитала на Спиди на стойност около 10 хил. лв. при цена от 0,40 лв. за брой (-22%).
Сделката е част от плановете на ГеоПост да придобие до 25% от капитала на Спиди АД, като част от стратегическа сделка в Балканския регион. Същевременно Спиди ще придобие дъщерните дружества на ГеоПост в България и Румъния и ще се фокусира върху развитието на куриерския и логистичен бизнеса в региона, и връзката му с Европейския пазар, припомнят от компанията.
От началото на септември Спиди АД вече предлага доставки до всяка точка на Румъния по ценовата си тарифа за България. Подготвя се и специално предложение за електронните търговци опериращи на Европейския пазар и в частност за Германия с фокус за пратки до 2кг.
В резултат на развитието на нови логистични услуги за Европа клиентите на Спиди имат достъп до изгодни доставки на палети в рамките на 5 работни дни. Преди Нова година през мрежата си от собствени офиси и партньорската мрежа Speedy Parcel Shop (SPS) дружеството ще предложи специални по-ниски цени на всички клиенти, които предпочитат обслужване от и до офис.
Свързани компании:


Предложиха пак Пламен Тончев за шеф на ДАНС
Вкарват обществените чешми във Варна в онлайн карта
95% от учениците у нас учат с изкуствен интелект
Съдът пусна перките край Крушари
Съдът назначи експертизи за оградите в „Баба Алино“
Покупките на жилища за собствени нужди са основният двигател на пазара у нас
Рокнфард: Иран няма да приеме отделянето на Ливан от преговорите
Рокнфард: Не очаквам споразумение САЩ-Иран за 60 дни
Парадоксът на Мондиал 2026: Футболната еуфория среща политиката на разделение
Как ергономичният дизайн на магазините променя навиците на съвременния купувач
Защо изчезнаха красивите емблеми от предния капак
Новият робот на BMW се оказа стряскащо хуманоиден
Изчезналото Ferrari на Майкъл Джордан се появи след 24 години
Volkswagen жертва две марки, за да излезе от кризата
11 минивана, които обезсмислят покупката на SUV
Калин Стоянов даде Демерджиев на Българската и Европейската прокуратура: Оплетен е с кримиконтингент
ПГ на ДПС: Искаме Демерджиев да бъде изслушан в НС за клеветнически твърдения за Пеевски
Стана ясна причината за смъртта на Дейви Чейс от "Предизвестена смърт"
МОН за НВО: Резултатите по БЕЛ се запазват, математиката остава предизвикателство
Как НАТО се опитва да зарадва Доналд Тръмп на срещата в Анкара?