На последното си редовно заседание правителството откри процедури за възлагане на концесия за два морски плажа. Отдават се ивиците „Буните 2 - Запад“ и морски плаж „Буните 2 - Изток“, както и част от морски плаж „Устие на река Велека“.
Процедурите се провеждат по реда на Закона устройството на Черноморското крайбрежие (ЗУЧК), посочват от пресслужбата на кабинета.
Министерският съвет взе решение да бъде открита процедура за възлагане на концесия за морски плаж „Буните 2 - Запад“ и морски плаж „Буните 2 - Изток“, община Варна, област Варна. Предлага се срокът на концесията да е 15 години. Размерът на минималното годишно концесионно възнаграждение е 32 хил. лева без ДДС.
Предвижда се да се обезпечи морски плаж „Буните 2 - Запад“ и морски плаж „Буните 2 - Изток“, община Варна, област Варна, със задължителните дейности по ЗУЧК - осигуряване на водното спасяване, обезпечаване на прилежащата акватория, здравното и медицинското обслужване и санитарно-хигиенното поддържане на морския плаж и предоставяне на услуги от обществен интерес.
Правителството реши да бъде открита процедура за възлагане на концесия за част от морски плаж „Устие на река Велека“, община Царево, област Бургас. Предлага се срокът на концесията да е 15 години, а размерът на минималното годишно концесионно възнаграждение е 12 хил. лева без ДДС.
Кабинетът определи и концесионер на морски плаж „Панорама - север“, община Варна. След проведена открита процедура „Павижа“ ЕООД е определен за концесионер на ивицата. Концесионерът се задължава за целия срок на договора за концесия от 20 г. да предоставя цена за 1 бр. чадър в размер до 9 лв. с ДДС и цена за 1 бр. шезлонг в размер до 9 лв. с ДДС в зоната за платени плажни принадлежности на морския плаж.
Размерът на концесионното възнаграждение за всяка календарна година от срока на концесията е определен съгласно приетата от Министерския съвет Методика за определяне на минималния размер на концесионното възнаграждение за морските плажове и предложения от концесионера размер на роялти от 9 на сто без ДДС. Годишното концесионно възнаграждение за първата година от срока на концесията е в размер на 9 хил. лв. без ДДС. Предложението за инвестиции, свързани с подобряване на достъпа до морския плаж е в размер на 820 хил. лв. е ДДС.
С друго решение на Министерския съвет се прекратява процедурата за възлагане на концесия на морски плаж „Къмпинг юг“, община Царево. Поради обстоятелството, че няма допуснат нито един участник, е взето решение на Министерския съвет да се прекрати процедурата по възлагане на концесията за ивицата.


Тъжна вест! Почина голямо име в медицината
Златото стигна до 4295 долара за унция
Във Варна наградиха победителите в Спартакиадата на ВМС
Нови правила пратиха рекорд на Карлос Насар в историята
Варна с нова услуга за денонощна грижа за възрастни хора и лица с трайни увреждания
Всеки сантиметър от Дунав е от значение за Сърбия и Румъния
Саудитска Арабия може да прекрати господството на хутите в Червено море
Shell, BP, Exxon: Големите петролни компании се готвят за по-ниски цени
Защо водещ търговец на желязна руда е под лупа
След като фондът му почти се срина, Ашенбренер инвестира 400 млн. долара
Германци доработиха Ferrari 12Cilindri Spider
Дори малко мръсотия върху джанта води до загуба на контрол
Защо старт-стоп бутонът изчезва от новите коли
Графити по цял свят разкриха Smart #2 преди премиерата му
Собственик на Hyundai Ioniq сам увеличи пробега и... багажника
Какви послания ни носят нощните пеперуди?
ЦСКА лепна три звучни шамара на Макаби Тел Авив в Лига Европа
Пийт Дейвидсън преживя Елси Хюит, има ново гадже
Злото на другия не оправдава нашето зло: Как Белград предаде сърбите в Хърватия?
Кокосово лате - маникюрът, който превзе лятото