Основателят и генерален директор на Tesla Илон Мъск, съобщи, че производителят на електромобили ще остане без никакви пари до 10 месеца, ако ръководството не вземе сериозни мерки за съкращаване на разходите.
Това става ясно от писмо на Мъск до служителите му, което попадна в американските медии, съобщава Automedia.
През първото тримесечие на 2019 г. Tesla загуби 702 млн. долара и допълнително влоши финансовото си положение. Сега Мъск и Зак Киркхорн, който наскоро беше назначен за финансов директор, имат намерение лично да контролират всички разходи на компанията, в това число парите за външни доставки на части и оборудване, заплатите на служителите, техните командировки и други, съобщава пишет The Verge.
През април приходите на Tesla за 2,7 млрд. долара, но в писмото на Мъск се казва, че тази сума ще осигури само 10 месеца на компанията, ако не се вземат мерки. Преди година милиардерът също направи подобно изявление, като тогава призова служителите си да ограничат максимално разходите си.
По-късно Мъск опрости организационната структура на компанията, като през юни 2018 г. съкрати 9% от персонала, а през януари 2019 г. същото се случи и с още 7%.
В същото време стана ясно, че Националният комитет за безопасност на превозите в САЩ (NHTSB) е завършил разследването на катастрофа с Tesla Model 3, при която водачът беше загинал. Инцидентът се случи на 1 март във Флорида, но едва сега се съобщават подробности за него.
Подобно инциденти накараха концерна да подобри софтуера за батериите си. Tesla разкри, че докато продължава да проучва къде се коренят проблемите ще направи известни промени, за да може "занапред да защити батерията и да увеличи живота ѝ".


Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
"Войната" по пътищата взе три жертви за последните 24 часа
Всички зони за къпане във Варненска област са с отлично качество
Дете и баща му пострадаха при падане от атракционна люлка
Варна отбеляза 100-годишнината на Международния музикален фестивал „Варненско лято“
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
БАБХ е иззел шест тона от фалшивото масло, плъзнало у нас
Инцидент с атракцион в Антоново: Баща и дете паднаха от люлка на панаир
Божанов: Управляващите си играят с огъня
Редом до Левски: Магнити с лика на Тодор Живков се продават за 1 евро във Враца
Гуцанов: Това, което става във Варна, е върхът на айсберга


преди 7 години Сега, като се замисля, може и да опитват да я погълнат. И смазеат хапката. Кой точно -не знамно, едва ли, с цел затваряне. По-скоро, на момента, си формират печалбите от отикване на поскъпнали (отново, след поглъщането) акции. Може, да опитват да научат Мъск кога и какво да/не?/ пуши..Обаче, повтарям: Явно, видели са, че има хляб в електричките и гледат (още по-големите играчи или добре организирана глутница от пи-малки) СЕГА да се поддигурят, че печелат, купувайки евтино.- Близко до ума. При положвние,че устиска на натиска и сега НЕ продаде, Мъск ще спечели още пивече. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години логиката ти е железна, после ми кажи с кви очи ще искаме от *** във факултета да спрат да горят пласмаса и дрехи .... тях си ги устройва също, а ние прекалихме с желанията ни да живеем на чисто! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Прекалиха с оплюването да дизелите. Аз искам да си карам стар дизел и трудно ще ме убеди няккй да стана ватман. Освен ако не ми подарят една Тесла с обещанието да зареждам само от чии то станции, както правят маркетинг телефонджийте. Иначе стария дизел си ме устройва перфектно към момента. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години ...да не го закопчаят, по някое време. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Tesla от поне 5 години фалира "до няколко месеца" и все не фалира :D Не знам как става тоя номер.Иначе има може би 1-2 сериозно проблема - цената на ресурсите за батерии, като почнат всички да бълват електромобили и/или хибриди. Тогава Тесла ще е малко по в ъгъла, понеже произвежда само ел. коли. Може да се окаже, че комай големият печеливш може да излезе тойота с хибридите и с водородната система. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Ми ше фалира, сички само я фалят, *** никой не ще да ги подпомогне с някой лев :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Става,но при условие, че държавата продължава да налива в бездънната ямана супер-пупер военният и паравоенният космос :)Иначе - комбинация от 3 пръста в променливо съотношение. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Фалираме, обратно изкупуваме на безценица, и пак живваме. Умен е, Гяволът! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години На мен ми мирише на партенка, фалшива новина, със спекулативна цел! Може би се кани да поизкупува обратно. И без това цената на акция от декември до сега е почти на половина... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Той дори и да фалира, пак ще е направил много повече от опopтюниcтите дето все го плюете. На какъв етап мислиш щяха да са днес електрическите коли, ако го нямаше Мъск? Нищо не би ме зарадвало повече от това компанията му да я купят костенуркаджиите, защото в такъв случай Тесла ще стане европейска, а тръмпоизбирателите нека си карат пушляците. отговор Сигнализирай за неуместен коментар