IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Камарата на представителите одобри голямата данъчна реформа в САЩ

Законопроектът предстои да бъде гласуван в Сената

22:38 | 19.12.17 г.
<p>
	<em>Снимка: Архив Ройтерс</em></p>

Снимка: Архив Ройтерс

Контролираната от републиканците в САЩ Камара на представителите одобри проекта за данъчна реформа, изпращайки законопроета за гласуване в Сената, което може да се случи до няколко часа, съобщи Ройтерс.

Най-голямата промяна на данъчната система в САЩ през последните 30 години може да получи подписа на президента Доналд Тръмп, ако и двете камари на Конгреса я одобрят.

Законопроектът премина в Камарата с 227 гласа "за" срещу 203 "против", преодолявайки обединената опозиция на демократите и 12-те републиканци, които гласуваха против него.

Планът включва сериозни съкращения на данъците за корпорации и богати данъкоплатци, както и временно намаляване на данъците за някои граждани и семейства.

Той отменя част от здравната система на Obamacare и позволява добив на петрол в Националния арктически резерват за диви животни на Аляска.

Домакинства със средни доходи ще получат намаляване на данъците средно с 900 долара през следващата година, а най-богатият 1%от американците ще получи средно намаление с 51 хил. долара, според данни на Центъра за данъчна политика.

Републиканците настояват, че пакетът ще даде тласък на икономиката и на растежа на работните места. Те смятат, че мярката е от ключово значение за запазването на мнозинството им в Камарата и Сената в изборите следващия ноември.

Демократите твърдят, че законопроектът ще задълбочи разликата в доходите между бедните и богатите американци. Очаква се реформата да намали от 2018 г. федералните данъци за компаниите и тези върху доходите в размер на 1,5 трлн. долара за следващите 10 години.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 05:50 | 05.09.22 г.
Специални проекти виж още
Още от САЩ виж още

Коментари

Финанси виж още