Министерството на външните работи на Русия заяви в петък, че всеки опит на Финландия да се присъедини към НАТО ще има „военни и политически последици".
Посланието е пряка заплаха за скандинавската страна, която е независима от повече от век.
Но необузданата военна атака на Русия срещу Украйна - суверенна държава, която не представлява заплаха за нейните граници, накара няколко държави в Европа да преосмислят решението си да не се присъединяват към НАТО.
Нахлуването беше подтикнато отчасти от страха на руския президент Владимир Путин, че Украйна ще се присъедини към НАТО и ще се превърне в напълно функционираща демокрация от западен тип.
В четвъртък финландският министър-председател Сана Марин заяви, че руското нахлуване ще промени дългогодишния дебат във Финландия относно членството в НАТО.
„В момента Финландия не е изправена пред непосредствена военна заплаха, но също така вече е ясно, че дебатът за членството в НАТО във Финландия ще се промени", заяви Марин според YLE News.
От месеци Финландия обсъжда дали да подаде молба за членство в НАТО, като Марин заяви, че за да се придвижи напред молбата, е необходима широка подкрепа.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Кристиано Роналдо с исторически постижения при разгром над Узбекистан
Русия обяви готовност за нови преговори с Украйна
Египетски самолет кацна аварийно в Горна Оряховица
Лекари спасиха бременна след тежка катастрофа
Жалбата за "Парад на гордостта" във Варна остана без разглеждане
Л. Йорданова: Ролята на училището е много по-широка от академичните знания
Доверие на нула: Българите не вярват на институциите, политиците и партиите
Войната с Иран поставя под риск парични преводи за 124 млрд. долара от Залива
Скептицизмът на пазарите към Анди Бърнам е предупреждение за Великобритания
Русия създава алтернативна информационна екосистема
Стар VW Golf стана звезда, след като беше пратен за скрап
Hummer отиде на дъното при пускане на лодка на вода
Nissan спира работа по електрическия Qashqai
BMW 3-Series 2018 срещу Audi A4 2018: Кое е по-надеждно
Китайци направиха най-черната автомобилна боя
Разузнаването: Не години, а месеци остават преди ИИ да се превърне в заплаха
Невзоров засега остава без обвинение


преди 4 години Казват, че Путин последните 2 години четял и мислил много за историята на Русия. Така ли нищо не е прочел за Simo (Хаюха). Този е фински снайперист. За 3 месеца е застрелял над 500 руси, след "специалната им операция" през зимата на 39г. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Казват, че Путин последните 2 години четял и мислил много за историята на Русия. Така ли нищо не е прочел за Simo H отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Казват, че Путин последните 2 години четял и мислил много за историята на Русия. Така ли нищо не е прочел за Simo H отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Ночер 46 ти отговори точно. Ако съм те обидил извинявай не издържах на провокацията също както Путин. Аз поне съжалявам и се извиних. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години То бива русофилски глупости ( платени или не) да се пишат, но да плюваш и лъжеш за историята на собственият си народ е чисто родоотстъпничество и малоумие. Абе *** я кажи ти коя история си чел и коя история на България знаеш ти ( твърде вероятно тая писана в Кремъл по време на соца)?! Я кажи тогава защо Русия не освобождава България 1828 или 1833, когато минава от тук и воюва с Турция, защо е против създаването на Българската Екзархия, защо проваля Цариградската Конференция чрез граф Игнатиев ( който има сега паметници и улици в България), защо подписва предварителни договори с Англия и Австроунгария и лъже в същото време, че се бори за обединение на всички български земи, като всъщност иска да ги разпокъса, защо се разпорежда с българското землище като със свое и дава наши земи на сърби и румънци, защо е против Обединението, защо е против Илинденско-Преображенското въстание, защо е против обединението ни с Македония, защо насъсква рунънците през Втората Балканска( когато започваме да взимаме превес над сърби и гърци), защо спомага и създава македонската нация и още много куп неща?! Коя история си чел ти бе !!! И не смей да говориш за Левски, щото същият е обесен със знанието и благословията на същият граф Игнатиев и Русия за да се обезглавят българите. Така, че хайде бягай да четеш. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Към някои от пишещите по долу. Защо се нахвърляте като побеснели върху някой, който мисли за събитията по по-различен начин. Дайте доводи, а не руга.тни. Не се ли сещате, че вашият начин да защитавате тезата си ще отблъсне всеки Непедубеден читател и с това копрометирате онова, което си мислите, че защитавате. Опитайте се да бъдете убедителни, а не зл.обни. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Чудя се *** ли си по рождение или си на хранилка при фашистите от Москва?! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Пу-тя се пържи от страх в истерия хахаха, явно има 400 000 излишни войника и 400 000 чувала за труповете им, по същия начин както свърши предния опит за нахлуване във Финландия :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Приключвам. Направи си извод - до момента аз не съм те квалифицирал, като продажаник, предател или какъвто и да е. Ти го направи. Не мисля като теб, че си губя времето. Разговорът трябва да е конструктивен, не декструктивен и с езика на омразата. Та аз не си позволявам квалификации каквито правиш ти и другият си съмишленик Стоян, който напрово обижда. Не съм ли прав ? Ако мислиш, че не съм - да си жив и здрав !!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 4 години Да ти кажа ли какво реално честваш на 3-ти март ? Ще честваш как от турски вилает си станал руска губерния с руски генерал губернатор и с правителство от руски генерали. Само роби могат да честват смяната на господаря си :) Истинския български празник е 24-ти май и Съединението :)Ето ти неща над които да помислиш. И както казва Петров няма смисъл да си губя времето с разни продажници и предатели... отговор Сигнализирай за неуместен коментар