Испанските колоси Реал Мадрид и Барселона са двата клуба, които са похарчили най-много пари за нови футболисти това лято, но за момента трансферният им баланс е на минус. Това заяви редакторът на спортния сайт Gol.bg Веселин Коларов в предаването "Бизнес старт" по Bloomberg TV Bulgaria.
"Реал плати 303 милиона евро, а се раздели с играчи за 115 млн. евро. Така на "Сантяго Бернабеу" са на минус 188 млн. евро. Но се очаква Гарет Бейл и Хамес Родригес да бъдат продадени. Подобна е ситуацията и с Барса. Там балансът е на минус 108,6 млн. евро, но Филипе Коутиньо е с несигурно бъдеще", заяви Коларов.
Атлетико Мадрид, Ювентус и Манчестър Юнайтед допълват петицата на клубовете, които са похарчили най-много пари за нови попълнения до момента.
"Испанците и италианците обаче са на плюс. "Дюшекчиите" купиха Жоао Феликс за 126 млн. евро, но продадоха Антоан Гризман за 120 млн. евро. От сделките това лято, клубът е на печалба с 67 млн. евро. При Ювентус балансът е почти равен – плюс 12 млн. евро. И това е сума след привличането на Матайс де Лихт. Очаква се "бианконерите" да се разделят и с някого измежду Пауло Дибала и Гонсало Игуаин", каза още гостът.
Той добави, че трансферният прозорец за входящи сделки в Англия затвори вчера, а в останалите големи първенства в Европа продължава още 24 дни. Гостът говори и за представянето на ЦСКА, Лудогорец и Локомотив Пловдив в мачовете им от 3-ия квалификационен кръг на Лига Европа.
Вижте повече във видеото!


Непълнолетно момче загина при тежка катастрофа край Разград
Търсят млада жена, изчезнала към връх Вихрен
Падат цените на храните на седмична база
Япония разгроми Тунис на Мондиал 2026 и изпрати африканците вкъщи
Хороскоп за 22 юни 2026
Ванс пристигна в Швейцария за преговорите с Иран
Преход между Стармър и наследника му е най-добрият вариант за Великобритания
Anthropic има шаблон как да поправи кошмара около Mythos
Иран отново затвори Ормузкия проток заради нападения на Израел в Ливан
Учени откриха коралови рифове, които могат да оцелеят при климатичните промени
Елементарна проверка предотвратява омекването на спирачките
Mercedes V-Class претърпя шокираща трансформация
Dodge иска да стане лайфстайл марка в Европа
Как Mercedes-Benz C111 постави 16 световни рекорда за скорост
Пет от най-издръжливите дизели – 500 000 км е само началото
Планински спасители издирват жена край Банско
ЕС слага край на евтините онлайн покупки от Китай?
Хиляди протестираха в Нови Сад с искане за предсрочни избори