Румънската компания Petrom и американската ExxonMobil започват ново проучване в периметъра “Нептун“ в Черно море, след като през 2012 г. при първата подобна операция в дълбоководната зона на Черно море откриха залежи на природен газ от около 42-48 кубически метра, съобщава Ziarul Financiar.
Новата сонда ще бъде разположена на около 155 километра от брега и ще проучва нова геоложка структура в периметъра „Нептун“.
"Зоната на Черно море има централна роля в нашата стратегия и отпускаме значителни технически и финансови ресурси за офшорните проекти. Окуражени сме от добрите резултати, постигнати досега, във води с малка и голяма дълбочина", заяви Габриел Селиски, член на борда на директорите на Petrom, отговарящ за проучвателната и производствената дейност, цитиран от БТА.


Деница Сачева постави оценка среден 3 на бюджета
Военноморските сили унищожиха дрейфащ дрон край Кранево
Размяна на удари между САЩ и Иран постави под въпрос примирието в Близкия изток
Първи проверки по морето: 11 установени нарушения по плажове и в заведения
Варна: Публично обсъждане по проекта на Годишния план за социалните услуги през 2027 г. ще се проведе на 3 юли
Инфлацията в еврозоната вероятно се забавя за първи път от месеци
Износът на петрол от Персийския залив се върна до 75% от нивата преди войната
С рекорден дефицит доверието в бюджетния разум се връща трудно
Земетресенията във Венецуела са повредили близо 2 милиона сгради
САЩ разрешиха на Anthropic да пусне модела Mythos 5 за по-широко използване
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Смяна на предавки без връщане на газта - как е възможно?
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Citroën сваля цената на Ami срещу отлични оценки
Рецептата Dnes: Кекс с праскови и рикота
Татарова: Разбрах от медиите, че съм освободена от поста
преди 11 години Ей, тези 42-48 куб.м. газ, дето ги открили, голема работа бе! Нашият котел ги гори за около 20 минути. отговор Сигнализирай за неуместен коментар