Kатар, най-големият световен износител на втечнен природен газ, извърши продажба на облигации в опит да покрие бюджетния дефицит, причинен от спада в цените на енергията, съобщава Bloomberg.
Централната банка на Катар привлече 4,6 млрд. риала (1,26 млрд. долара) от конвенционални и ислямски облигации с падеж от три, пет, седем и десет години, показват данни на интернет страницата на регулатора.
Доходността на облигациите варира от 2,25% за тригодишните до 3,75% за 10-годишните.
Държавите, износителки на петрол, използват пазара на облигации, за да запълнят бюджетните дефицити, причинени от спада в цените на суровините, които може да достигнат 900 млрд. долара до 2021 г.
Катар е изправен пред бюджетен дефицит от 4,9% от икономическото производство тази година, според медианата стойност на седем прогнози на икономисти, анкетирани от Bloomberg.
Припомняме, че през май Катар емитира най-големия дълг в историята на Близкия изток.
Страните износителки на петрол заемат средства от чужбина, след като цените на петрола паднаха наполовина от 2014 г. насам, което накара някои правителства да увеличат резервите си.
Освен това Катар вече втора година извършва подобрения на инфраструктурата, оценявани на 200 млрд. долара, преди домакинството на Световното първенство по футбол през 2022 г.


Няколко района във Варна са без вода днес
Без ток във Варна на 6 юли 2026
Мачовете и спортът по ТВ днес (2 юли)
Виц на деня - 6 юли
Неймар обяви края
JPMorgan срещу Goldman Sachs в спора за капиталовите правила
Революцията с децентрализация на Бърнам е изпълнена с опасности
Тъмната търговия с акции нанася много щети в Европа
Акциите в Азия падат заради чиповете, доларът леко се покачва
EasyJet се съгласи с последната оферта на Castlelake, надхвърляща 5 млрд. паунда
Автомобилна революция в Китай – 8 марки останаха без лиценз
Нов лидер по продажби в САЩ шокира Ford и Toyota
Близо половината шофьори не харесват мултимедийните системи
Ето какво дели Никола Цолов от Formula 1
Германец остана без книжка заради пускането на климатик
Ейса за Григор: Той е маниак, глади си даже чорапите и бельото
Шофьор предложил по 500 евро подкуп на полицаи на „Тракия“, за да избегне дрегер
Татуировките - доживотно излагане на химикали, как влияят на имунната система
Пламна автобус на АМ „Тракия“, пътниците останаха блокирани на пътя
преди 9 години ..... и най-големия износител и финансист на ислямски педдали, честито да ***, да фалират с нетърпение чакам и комшиите им да пукнат да видат и те малко Водьов ден, гааадове ньедни отговор Сигнализирай за неуместен коментар