Прокуратурата разследва петролната компания VM Petroleum на варненския предприемач и председател на пария ВОЛЯ, която спечели 4,15% на парламентарните избори, Веселин Марешки за дъмпинг. Информацията потвърди говорителят на главния прокурор - Румяна Арнаудова.
Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) съобщи днес, че прекратява процедурата срещу шест вериги бензиностанции за картел при горивата. Същевременно стана ясно, че антимонополният орган е започнал проверка за това дали Марешки не извършва дъмпинг на цените.
Това е станало по искане на прокуратурата, съобщи председателят на КЗК Юлия Ненкова. Тя обаче отказа да съобщи повече подробности за проверката срещу дружеството VM Petroleum на Марешки, което продава горивата на цени с около 30 стотинки на литър по-евтино от останалите конкуренти.
Източници, запознати с разследването, коментираха, че проверката е в рамките на разследване срещу Марешки, започнало преди повече от година. То е за изнудване и е прехвърлено от варненската прокуратура в спецпрокуратурата в София.
Марешки е отказал да коментира новата проверка. Пред bTV бизнесменът е обяснил, че ще говори по темата, след като получи конкретна информация и адвокатите му се запознаят с нея.
Повече подобни новини четете в Dnes.bg.


Румен Радев събра министри и депутати на закрита среща в Сандански
Д-р Малчев: Осем хеликоптера са напълно достатъчни за спешната помощ у нас
Откриха следа от Наталия и Асен
Любослав Костов: Животът е твърде кратък, за да го изживеем на колене
Карадимов, КЗК: Заварихме една икономика, която е тежко деформирана
AI фабриките създават нови печеливши и губещи в енергийното оборудване
Великобритания настоява за участие в заседания на ЕС, Брюксел се противопоставя
Иран започна поклонението за Али Хаменей, очакват се до 20 милиона присъстващи
Путин заяви, че Русия вече контролира изцяло Луганска област
На мушката на Ердоган са не само политическите му опоненти
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
Медицинският Mercedes C 32 AMG отбелязва юбилей
Ferrari 550 с атмосферен V12 се завръща в нов вариант
Влогър изкупи 200 изоставени коли наведнъж
Парад на ретро коли в Бургас с благотворителна кауза
Отиде ли Путин наистина на фронта или заснеха крехкия президент в студио в Москва? ВИДЕО
Издирването на Наталия продължава, разширяват периметъра
Заплашиха да изгонят 96-годишна баба от старчески дом - купонясвала и пиела алкохол ВИДЕО
преди 9 години Виж ти ,картела писна че няма 100 процента печалба а е само 20 във Варна и ревнаха гороломски тунеядците народни...Хвала вам КЗК ,прокурори честни ,корпорации тлъсти.... отговор Сигнализирай за неуместен коментар