Сауна, фитнес, кафе, подземен гараж, три апартамента и две ателиета продава Националната агенция за приходите (НАП) Бургас в Банско. Имотите са придобити от несебърска строителна фирма, която има задължения от над 2 млн. лв. към бюджета, се посочва в съобщението на НАП.
Имотите се намират във ваканционните селища „Сидер лодж 1” и „Сидер лодж 2” в местността „Грамадето” на Банско.
Трите апартамента са от 55 до 98 кв. м, като началната им тръжна цена варира от 57 528 лв. до 101 824 лв. Двете ателиета са 57,37 кв. м и 41,28 кв. м с първоначална оценка съответно 59 704 лв. и 42 883 лв. Подземният гараж, който се намира в „Сидер лодж” 2, е с разгърната застроена площ от 557,83 кв. м и началната му цена е 94 352 лв.
Кандидат купувачите могат да огледат имотите до 20 септември, като предложенията на желаещите да се включат в наддаването се подават също до тази дата в сградата на НАП в Бургас.
За да се включат в наддаването, желаещите трябва да преведат депозит за участие в размер на 20% от първоначално обявената тръжна цена. Кои ще са новите собственици на обявените за продажба имоти ще стане ясно на 27 септември, когато ще бъдат разгледани всички постъпили предложения.
В същото време НАП Пловдив обяви продажба на БМВ Х5, произведено през 2002 г., с начална тръжна цена 25 хил. лв., като за да участват в наддаването кандидатите трябва да преведат депозит от 5000 лв. Колата се намира в склада на НАП в Пловдив и може да се оглежда до 21 септември. Автомобилът е конфискуван заради опит за трафик на хора от Турция.
От началото на тази година, след като Агенцията за държавни вземания (АДВ) стана част от Националната агенция за приходите, данъчните инспектори могат не само да запорират движимото и недвижимо имущество на некоректните данъкоплатци, но и да го продадат на търг, припомнят от НАП.
Постъпленията от продажба на активи, конфискувани стоки, глоби на КАТ и други за осемте месеца на годината са над 80 млн. лв., което е с над 20 млн. лв. повече, отколкото събраните през цялата 2009 г., посочи изпълнителният директор на НАП Красимир Стефанов.


Оперираха Здравко от "Ритон"
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Защо противоборството между Китай и Япония расте
Парвулеску за целите на срещата Путин-Моди
Какво представлява T-Dome системата на Тайван и може ли да парира китайски атаки
Панета: Трябва да се види подготовката за операцията на 2 септември
Панета: Ще се изискват големи усилия от Конгреса по случая от 2 септември
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Вдовецът на Тина Търнър си има нова приятелка, влюбен е в 60-годишна американка
Защо Джордж Клуни се ядосал на Брад Пит в далечната 1991 г.?
Кейт Мидълтън впечатли с най-голямата си тиара досега
5 храни, които „събуждат“ женските хормони
преди 15 години Тия цени са над пазарните, НАП да си намерят оценители които познават друг метод освен ГТП (Гледа в Тавана и Пише) ;) отговор Сигнализирай за неуместен коментар