Новата седмица стартира с напълно обновен състав на българските борсови индекси. От днес БФБ-София въвежда изменения в структурата на четирите показателя, като най-сериозни са измененията в състава на индекса на сините чипове SOFIX.
В най-стария борсов индекс ще бъдат включени 4 нови дружества, а други 9 ще изгубят мястото си в показателя. Новите компоненти на BG40 са 6, а в BGTR30 попадат 5 нови компании. В имотния индекс BGREIT пък влизат 2 нови компании.
Всички промени на борсовите индекси може да видите тук. Информация за търговията с новите емисии в реално време може да наблюдавате тук.
Работната седмица започва с насроченото за днес, понеделник, Общо събрание на акционерите във Формопласт АД, гр. Кърджали. Основен акционер в дружеството вече е Пластхим-Т АД, след като Еврохолд България АД продаде 51% от акциите в компанията.
Една от точките в дневния ред е промяна в органите на управление.
Във вторник (21 септември) БНБ ще обяви рамката за международните резерви и ликвидност в чуждестранна валута за август 2010 г.
В сряда (22 септември) ще се проведе Общо събрание на акционерите на Крепежни изделия АД.
В четвъртък (23 септември) НСИ ще обяви ревизия на брутния национален доход (БНД) за 2008 г. по пазарни цени.
В петък (24 септември) националната статистика ще публикува индекси на цените на износа и вноса по предварителни данни за второто тримесечие на 2010 г. За същия ден е насрочено Общо събрание на акционерите в Парк АДСИЦ.


Защо е важно да зареждаме резервоара догоре
Размразяват проект от служебното правителство на Радев от преди 3 г.
Министър Илин Димитров събира бизнеса и институциите в Съвет за реформи в туризма
Окошариха двама младежи с дрога
Променят маршрута на градския транспорт във Варна на 24 май
Украйна и съюзниците ѝ стават все по-уверени, че руската инвазия губи инерция
Пазарите в САЩ не търгуват реалността, а очакванията, визията за AI ги подкрепя
Предупреждението на Иран: Атаката срещу АЕЦ в ОАЕ е била извършена от Ирак
Кои ще станат милиардери след IPO-то на SpaceX
Куба няма много време, за да избегне американски удар
Сензация - Suzuki задминава Honda по продажби
Нова Tatra Phoenix излиза във версия с 8x8
Шокираща оферта - 260 000 евро за паркомясто
Honda показа най-екстремната Civic Type R
Citroen потвърди: 2CV се завръща като EV и ще струва 15 000 евро
Част от стълбището на Айфеловата кула бе продадено за 450 160 евро
5 идеи за семейни забавления през дългия уикенд
PR трик ли е връзката между Джей Ло и Брет Голдстин?
Мишел Пфайфър сподели сияйни снимки без грим от мечтаната ваканция
Лора Дърн събра семейството си на червения килим в Кан