Броят на продадените нови автомобили в Гърция се е понижил с 47% през 2010 спрямо предходната година заради увеличението на данъците и намалението на заплатите, съобщиха от гръцката асоциация на вносителите и търговците на автомобили.
Броят на продадените автомобили е намалял до 141 499 от 265 800, посочват от асоциацията в съобщение, цитирано от Bloomberg. Продажбите са се свили със 71 995 превозни средства, или с близо 63%, до 42 968 коли през второто полугодие.
Спадът на пазара на нови автомобили е понижил държавните приходи от данък добавена стойност върху продажбите на превозни средства и такси от регистрации на автомобили до 550 млн. евро през 2010 г. от 940 млн. евро през 2009 г.
От началото на 2009 г. в автомобилния сектор на страната са загубени 15 хил. работни места, или 17% от общата работна сила, изчисляват от асоциацията.
Гръцкото правителство очаква икономиката на страната да се е свила с 4,2% през 2010 г. след въвеждането на строги мерки, включително намаление на пенсиите и заплатите в публичния сектор, за да получи спасителните средства в размер на 110 млрд. евро от Европейския съюз и Международния валутен фонд.


Мъск зове: Европейският съюз да бъде премахнат!
Благомир Коцев даде първо интервю след ареста (ВИДЕО)
Евакуираха с вертолет трима от бедстващите моряци край Ахтопол
Кубратската „Коледна топлина“ организира детско парти в клиника във Варна
Спартак загуби от Левски с 1:3 под дъжда на "Коритото"
Бъдещето на AI звучи като ехо от миналото на железниците в Дивия Запад
Три години и 1 млн. долара приходи по-късно българската Team-GPT вече е Juma
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Не можем да очакваме автоматични позитивни ефекти от еврозоната без усилия
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Най-актуалните модели обеци, които да носите тази зима
Благомир Коцев: Свободата на духа и чистата съвест носят истинската свобода
Оля Ал-Ахмед: Историята може да се пише и в стихове
“ДПС-Ново Начало" организира митинг "НЕ на манипулациите!"