Основните борсови индекси в Западна Европа записаха поредна силна сесия, като в Германия основният измерител DAX се повиши до най-високото си ниво от средата на 2008 година досега. Голяма заслуга за оптимизма в края на сесията даде позитивното начало на търговията в САЩ, което изведе Dow Jones Industrial Average над 12 хил. пункта.
Регионалният индекс Stoxx Europe 600 се повиши с 0,85 на сто до 282,47 пункта. Така бе заличена по-голямата част от регистирания вчера спад от 0,7 на сто, пише MarketWatch.
Сред основните двигатели на позитивните настроения днес бяха представителите на автомобилния сектор. Акциите на Porsche поскъпнаха с 5,6 на сто след като стана ясно, че продажбите на компанията в Китай през 2010 година са нараснали с 63 на сто.
Пазарната капитализация на Volkswagen нарасна с 3,5 на сто до 118,51 евро на акция, а книжата на Daimler напреднаха с 1,6 на сто.
Основният индекс в Германия DAX се повиши с 1 на сто до 7 127 пункта, докато в Париж САС 40 добави 0,7 на сто до 4 049 пункта.
Френските автомобилни компании Renault и Peugeot повишиха пазарната си капитализация със съответно 3,3 и 2 2 на сто.
На борсата в Лондон днес FTSE 100 се повиши с 0,9 на сто до 5 969 пункта.


Мачовете по ТВ днес (21 август)
Без ток във Варна на 21 август 2026
АЕЦ "Козлодуй" е с намалена мощност от днес
Времето във Варна на 26 май 2025
Почитаме паметта на апостол Тадей и на свещеномъченик Симеон Самоковски
Големите фондове започнаха да предпочитат краткосрочните облигации
Финансовият министър на САЩ сигнализира обратни изкупувания за 4 млрд. долара
IPO-то на Anthropic може да достигне или надмине това на SpaceX
Икономическото задушаване на Иран е най-малко болезненият край на войната
Светът води грешния дебат относно AI безопасността
BYD и Xpeng завладяват Европа, но дължат пари на дилърите
Защо добавянето на дестилирана вода към антифриза е опасно
Възроденият Ford Escort Mk1 предизвиква суперколите
Превишението на скоростта е новото нормално: 79% от американците го правят
OSCA: забравеният символ на автомобилното изкуство
Скандал в Полша заради "закона за шарлатаните"
Петима от загиналите при катастрофата на хеликоптер в Кения са американци
Земетресение стресна жителите на Нови пазар в Сърбия
Идва ли краят на ол инклузива?