Audi е на път да покаже задните си светлини на своите конкуренти. Базираният в Инголщад немски концерн е увеличил с повече от два пъти оперативната си печалба за първото тримесечие на годината и с това показва доста по-добри резултати от конкурентите си в премиум сегмента с оперативна възвращаемост от 10,6%.
Съперникът Daimler е постигнал марж от „едва“ 9,3%, а за BMW, който ще представи резултатите си в сряда, анализаторите очакват малко под 10%.
За доброто настроение при Audi се погрижи високото търсене в Китай – най-големият пазар за концерна, както и покачващите се продажби в САЩ и Източна Европа. Перлата в короната на Volkswagen е продала за първите три месеца с 18% повече автомобили от същия период на миналата година и по този начин е постигнала двуцифрен ръст на всички пазари.
За 2011 г. Audi възнамерява да продаде повече от 1,2 млн. автомобила, след малко под 1,1 милиона продажби за 2010 година.
Финансовият директор Аксел Щротбек също потвърждава целта да бъдат значително подобрени продажбите и оперативната печалба.
„Високата волатилност на важните за нас валути и ценовото развитие на суровините продължават да носят рискове“, предупреди Щротбек. Освен това заради земетресението и атомната катастрофа японският пазар и този на някои други страни можел да остане свит.
„
Това може да има негативни последствия за доставките на части и на готови автомобили в другата посока“, е казал финансовият директор, цитиран от Ройтерс. Говорител на компанията обаче бързо е заявил, че до този момент Audi не е засегната от това.
Продажбите на компанията за се повишили през първите три месеца с една четвърт до 10,5 млрд. евро. Оперативната печалба е достигнала рекордните 1,1 млрд. евро (478 млн. евро година по-рано). През миналата година, главно благодарение на възстановяването на някои пазари, Audi успя да повиши двойно оперативната си печалба на 3,3 млрд. евро и по този начин допринесе с почти 50% за цялата оперативна печалба на групата Volkswagen.


Радев проговори дали и кога може да създаде партия
Полицията във Варна с важна информация за утрешния протест
Касите на БНБ ще работят извънредно две съботи заради еврото
Установиха 34 криминално проявени служители в заложни и финансови къщи
Одрусаха Черно море и Спартак след мачовете им с Левски и ЦСКА
Банковото кредитиране у нас ще продължи да нараства, лихвите ще останат ниски
Избрано от Bloomberg Tech Лондон 2025
Закхайм: По-добре е пазарът да се води от частния сектор, не от правителството
Закхайм: Няма да сме спокойни без регулация
Трейдърите залагат на по-малко намаления на лихвените проценти по целия свят
10 от най-великите творения на Zagato
Камионите Freightliner Cascadia ще виждат като хората
Вижте 128-годишната история на Rolls-Royce в 4-минутен клип
Без изненади - японски марки правят най-здравите нови автомобили
Създателят на Porsche Taycan поема Mercedes-AMG
Мелания чете приказкa на болни деца, но направи странен гаф
Проф. Коларова: Правителството трябва да съумее да издържи на натиск
Джон Сина се нуждае само от одобрението на съпругата си
Ботев и Монтана поделиха точките в северозападното дерби