Премиерата на iPad 3 може да се отложи за 2012 г. заради проблеми с производството на дисплеите за таблета.
Екранът на iPad 3 би трябвало да е с Retina дисплеите на LG, според неофициални данни с разделителна способност от 2048 x 1536, което е четири пъти по-висока резолюция от тази, която Apple използват в момента за таблетите си. Това пък значително намалява количеството светлина, която преминава през дисплея, и затова ще е необходим доста по-голям панел за подсветката, отколкото за iPad 2.
Производството в предприятията на Sharp е твърде скъпо, а LG и Samsung не могат да се справят с големите поръчки.
Не само екранът обаче е причина за възможното закъснение. Новият, базиран на 28nm-технология чип A6 на производителя TSMC, който в момента се намира в тестова фаза, също ще излезе от производство през следващата година.
От друга страна, стартът на продажбите на iPad 3 е по-логично да бъде в началото на 2012 г., тъй като компанията до момента няма практика да пуска нови модели от едно и също устройство в една година. IPad 2 бе представен през март тази година.


Един район във Варна остана без вода днес
Цените на горивата у нас започнаха да падат
ГЕРБ: Интересно защо замразяването на "Боташ" съвпада с провеждането на местните избори
Бронз, мрамор и въглен: Неджми Мурат открива изложба във Варна
Нова вълна от бобмбени заплахи във Варна
Моди и Прабово засилват връзките Индия-Индонезия, част 1
Моди и Прабово засилват връзките Индия-Индонезия, част 2
Ново изследване оспорва мита, че по-ниската раждаемост забавя икономиката
Китайските компании заменят Nvidia с местни доставчици на AI чипове
$2 трлн в надпреварата за преднина на бойното поле
McLaren сбъдна мечтата на своя създател
Какво се поврежда най-често в колата при летните пътувания
Парадокс - ЕС унищожи евтините коли, а сега иска да ги върне
Камион почиства пътища в Китай с 80 км/ч
Следващото Bentley ще бъде само на ток и ще се казва Torcal
Тежка катастрофа на "Хемус", има загинал и ранени
Зърнопроизводителите у нас очакват една от най-скъпите реколти от десетилетия
Петър Витанов: Замразяването на "Боташ" е сериозен икономически пробив за България
Костадинов: Разменил ли е Радев АМ "Черно море" за "Боташ"?
Намериха жената, взривила Вадим Ермолаев, застреляна и заровена край Киев