Премиерът на Франция Франсоа Фийон обяви нов план, с който страната ще се бори с бюджетния дефицит. Освен това той призна, че заложеният икономически ръст за тази и следващата година едва ли ще може да бъде постигнат, пише АР.
Новият план на правителството предвижда икономии на стойност един милиард евро още тази година и допълнителни 11 милиарда евро през 2012 година.
Актуалната прогноза за икономиката на страната пък е за ръст от 1,75 на сто през тази година и с още толкова през следващата. Предишните очаквания бяха за икономически ръст от 2 на сто през 2011 и 2,25 на сто през 2012 година.
Сред новите мерки за противодействие на бюджетния дефицит е въвеждането на допълнителен данък от 3 на сто върху доходите от труд и капитал, превишаващи 500 000
евро годишно.
По думите на Фийон мерките за необходими, за да се гарантира, че правителството спазва ангажимента си да намали бюджетния дефицит.
През 2012 година бюджетният дефицит ще бъде понижен повече от очакваното благодарение на обявените мерки, каза Фийон, цитиран от АФП. Дефицитът ще бъде 4,5 процента от брутния вътрешен продукт (БВП) вместо очакваните по-рано 4,6 процента.


България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
ЦСКА се промъкна до плейоф на ЛЕ след загуба с 1:3 от Макаби Тел Авив
София сред най-евтините европейски градове за уикенд туризъм
Нина Добрев изненада с нова прическа, вече е блондинка