Данъкът върху финансовите транзакции в Европа ще бъде въведен до края на 2012 г., заяви френският министър по европейските въпроси Жан Леонети пред телевизия LCI, цитиран от ИТАР-ТАСС.
„Въпросът вече е включен в дневния ред на предстоящата среща на високо равнище на Европейския съюз“, каза Леонети, визирайки срещата на 30 януари. „Никола Саркози и Ангела Меркел обсъдиха условията по тази данъчна програма и тя ще влезе в действие до края на 2012 г.“, добави той.
Министърът посочи, че Франция и Германия вече са постигнали съгласие по въпроса. „Доколкото разбирам, новото италианско правителство, с което Берлин и Париж поддържат постоянен контакт, не е против този данък. 26 от 27 държави – т. е. почти всички държави в ЕС с изключение на Великобритания – не възразяват против въвеждането му“, отбеляза той.
Леонети обаче уточни, че Швеция, „която има печален опит в областта на подобни финансови програми“, не се обявява срещу нея, но и не я подкрепя.
През миналия месец френският министър на финансите Франсоа Бароан съобщи, че френско-германският план за въвеждане на данъка върху финансовите транзакции в Европа ще бъде представен на 23 януари.
Очаква се данъкът да бъде около 0,1% от сумата по транзакцията, ако става въпрос за акции и облигации, докато за другите финансови инструменти ще се предложи облагане с 0,01%.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам
Как да изградим увереност?
преди 14 години Да горят в Пъкъла всички политически ***. Некадърността им няма граници. А като нацапат знаят само да вдигат данъци. Тегля им една сосна на ум. С какво точно ще помогне на икономиката един такъв блокаж на финансовата система. Простаци-***. отговор Сигнализирай за неуместен коментар