Microsoft повиши дивидента си за тримесечието с 8% и заяви, че ще извърши обратно изкупуване на акции на стойност 40 млрд. долара в рамките на нова програма, предава Ройтерс.
Компанията повиши дивидента си до 39 цента на акция, което е с 3 цента повече спрямо предходното тримесечие.
Технологичната компания последно ревизира дивидента си през септември миналата година.
Новата програма за обратно изкупуване на акции няма срок на изтичане и може да бъде прекъсната по всяко време, заяви фирмата във вторник.
Освен това Microsoft обяви, че е напът да завърши сегашната си програма за обратно изкупуване на акции за 40 млрд. долара до 31 декември.
Акциите на компанията повишиха стойността си с 1% до 57,41 долара за брой в рамките на следборсовата търговия във вторник.
Повече новини за технологии можете да научите от видеото на Bloomberg TV Bulgaria.


Над 400 са случаите на морбили в страната
Има задържан за палежа в "Аспарухово"
Унгарска боркиня на ЦСКА загина в София
Спартак (Варна) привлече още един португалец
Най-нетърпеливите се регистрираха за маратона Галата – Варна
Русия създава алтернативна информационна екосистема
Рискът от „супер“ Ел Ниньо нараства с високите температури в Тихия океан
Срив при бензиновите автомобили: Range Rover се продава на половин цена в Китай
Тръмп изгражда нова стена от мита - кой печели и кой губи?
Акционерите на Tesla залагат, че крайната цел на Мъск е сливане със SpaceX
Стар VW Golf стана звезда, след като беше пратен за скрап
Hummer отиде на дъното при пускане на лодка на вода
Nissan спира работа по електрическия Qashqai
BMW 3-Series 2018 срещу Audi A4 2018: Кое е по-надеждно
Китайци направиха най-черната автомобилна боя
Не са малко туристите по морето, леглата са ни много
Смъртта на Коце на Лъвов мост: Хвана го за гушата и го метна
Как Марк Рюте се справя с Доналд Тръмп?
Сезонът на Рака е тук, ето какво ни очаква
Какво символизира хортензията?
преди 9 години Старият дивидент е 36 цента на тримесечие, т.е. увеличението е 3 цента, а не три процента. Вярното число е 8,3%. отговор Сигнализирай за неуместен коментар