Aston Martin избра локация за новия си завод, в който ще произвежда първия в историята си кросовър. Това е Уелс, като преди това британците проучваха възможности за строеж в Македония, САЩ и Близкия Изток.
От Aston Martin не разкриват причините за избора на именно тази локация. Съобщава се обаче, че за изграждането и оборудването на съоръжението са предвидени 200 млн. британски лири. Строежът ще стартира догодина и трябва да бъде напълно завършен през 2020 г. Заводът ще се простира на 90 декара, като ще създаде около 1000 работни места.
Строителството на фабриката в Сейнт Атан, Южен Уелс, ще започне догодина, като се предвижда този втори промишлен център на независимата автомобилна компания във Великобритания да заработи през 2020 година.
Правителството обяви, че новият завод, който ще бъде изграден на мястото на бившата сграда на Министерството на отбраната, ще създаде пряко 750 висококвалифицирани работни места и ще подкрепи допълнително 1000 във веригата на доставките.
За новото си съоръжение компанията е правила детайлно проучване на над 20 локации по света, уточнява Ройтерс.
В новото предприятие компанията ще произвежда своя първи кросовър, загатнат чрез концепцията DBX (на снимките). На по-късен етап съоръжението ще се заеме и с производството на моделите на марката Lagonda.
Към момента Aston Martin разполага със само един завод, позициониран в Гейдън, Великобритания - западната централна част на Уелс. Той ще продължи производството на нови спортни модели, сред които и изцяло електрическия RapidE от 2018 година, но също предстои да бъде модернизиран за новата гама модели на британците.
Британците планират да подменят изцяло гамата си от модели през следващите 5 години.
Още снимки вижте в Automedia.bg


Започва 12-ото издание на ветроходната регата „Varna Channel Cup 2026“
Шефката на парламента дари папата с килим и икона
Румен Радев към DARA: Ти вече си част от европейската политика
Уникална за България лаборатория по морска медицина отвори във Варна (СНИМКИ)
Изгоряха три от шатрите на кмета в Морската градина на Варна
Пет въпроса към Крис Браунридж
Все още искаме това усещане
EasyJet: Капацитетът на резервации е съкратен
К. Атанасов: Провокация на Израел срещу Турция може да взриви цената на златото
Разумен пътоводител за 2026 година
Honda показа най-екстремната Civic Type R
Citroen потвърди: 2CV се завръща като EV и ще струва 15 000 евро
Dacia Duster получи две нови роли - кемпер и пикап
Защо колата върви по-добре след зареждане догоре
Представителят на Toyota за България взе и Mercedes
Нападнаха Рики Мартин със сълзотворен газ на концерт в Черна гора ВИДЕО
Задържаха мъж за серия грабежи от коли, той вади нож на полицаите
Румен Овчаров: Резултатите на Спецов в "Лукойл" са катастрофални
Нови правила за психотерапевтите: Ще се променят ли грижите за пациентите
Пожар във Варна: изгоряха три шатри на кмета Коцев в Морската градина
преди 10 години Трябва да си луд или изкукал да решиш да правиш луксозен автомобил в Македония. То са албанци, косовари, черногорци и каква ли не ***, която един ден може да реши и да щурмува на юруш завода. Няма правителство, няма закон, няма съд и ти се изтъпанваш да правиш луксозна марка коли. отговор Сигнализирай за неуместен коментар