Капиталът, привлечен от мениджърите на фондове за дялови инвестиции в имоти в глобален мащаб, е паднал до най-ниското си ниво от 2004 г. насам, сочат данни на консултантската компания Preqin, цитирани от IPE Real Estate.
Според тях едва 7,3 млрд. долара са били привлечени от 20 фонда през второто тримесечие на 2010 г., което е малко повече от привлечените 6,1 млрд. от 30 фонда през третото тримесечие на 2004 г.
През първото тримесечие бяха привлечени 9,8 млрд. долара.
Консултантите обясняват резултатите с изключително силната конкуренция при привличането на средства в областта на фондовете за дялови инвестиции като цяло.
От компанията допълват, че е малко вероятно скоро да настъпи значително увеличение на набирането на средства в сектора на имоти, тъй като очакванията на мениджърите на фондове в краткосрочен план за привличане на капитал са доста под нивата отпреди 18 месеца.
Много мениджъри на фондове са намалили целите си за привличане на средства, докато други са били принудени да се откажат, допълват от Preqin.
Фондовете, които са привлекли успешно капитал през 2010 г., са прекарали средно по 19,7 месеца в процеса на събиране на средствата, което е близо два пъти по-дълъг период в сравнение с 2006 г.


Без ток във Варна на 21 май 2026
Времето във Варна на 21 май 2026
Честваме празника Възнесение Господне
Астън Вила спечели Лига Европа
След триумфа на DARA: Bild показа „скритите съкровища“ на България
Великобритания говори за AI суверенитет, но купува американски технологии
Nvidia обяви, че изкуственият интелект е напът да стане масов
Български учени разработват екосъобразен метод за рециклиране на соларни панели
Цените на акциите в света се движат в синхрон с ръста на БВП, а той е под натиск
Русия ще усеща с години недостига на работници, породен от войната
Когато офроуд инженерството срещне рап-културата
Неочакван брак между Stellantis и Jaguar Land Rover
Audi на съд заради масов дефект във водните помпи
Революционна система на Saab променя контрола на турбото
Над 20 луксозни коли изчезнаха за минути от охраняван паркинг в Париж
От днес до 24 май: Намалени цени на билетите в Народния театър
Служителят ще има право да знае заплатите за своята длъжност във фирмата
Премиерът освобождава шефа на БАБХ д-р Мавровски
НИМХ: Жълт код за интензивни валежи е обявен за 5 области
Пеевски атакува ДБ, фабрикували лъжи за негови пътувания