Цените на жилищата в 100-те най-големи градове в Китай отново са нараснали през октомври, макар и с по-бавно темпо, като регистрират пети пореден месец на покачване за тази година, сочат данни на China Index Academy, цитирани от China Daily.
Средната цена на новите жилища във водещите китайски градове се е повишила с 0,17% на месечна база до 8 768 юана (1 391 долара) за кв. м.
Темпото на покачване е същото, както през септември, но е по-бавно спрямо 0,24%, отчетени през август.
В 56 от градовете е регистрирано месечно покачване на цените на новите жилища в сравнение с 60 през септември, а в 42 града е отчетено понижение спрямо 38 през предходния месец, сочат още данните.
В 10-те топ града на Китай средните цени на жилищата са нараснали с 0,33% на месечна база до 15 625 юана/кв. м.
Темпото на растеж на цените на старите жилища обаче значително се е забавило, като в шест града е налице спад спрямо октомври в сравнение с 1 през септември.


МААЕ: Защитният саркофаг на АЕЦ "Чернобил" е повреден
Виц на деня - 7 декември
Мачовете по ТВ днес (6 декември)
Времето във Варна на 6 декември 2025
Никулден е! Вижте какви са традиции за днес
Украйна и САЩ с „рамково споразумение“, но преговорите продължават
Дейвид Бут: Хората не вярват особено на алгоритмите
Дейвид Бут: Трендът е към услуги срещу такса, вместо комисионна
Дейвид Бут: Някои щати изискват да се инвестира извън Китай
Cambricon ускорява работа по AI в Китай и разчита на подкрепа
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Най-големият син на Болсонаро ще се кандидатира за президент на Бразилия
Границата с Гърция е отворена и в двете посоки за камиони
Заведоха седем дела след самоубийства и кризи, предизвикани от ChatGPT
Зеленски в действие: Андрий Ермак се прости и с още постове
Украински дрон удари сграда в Грозни, Кадиров обеща суров отговор