На 5-и октомври в Интер Експо Център се проведе шестата поредна Employer Branding конференция, организирана от To The Top Agency. Конференцията носеше името Employer Branding BG Edition и беше първата с участие изцяло на български лектори, които да споделят знания, добри практики и стратегии за работодателската марка в България.
На конференцията 8 лектора от различни индустрии споделиха своят опит.
Мая Цанкова от Coca Coca Hellenic Bottling Company сподели в подробноти опита на компанията в изграждането и локализирането на EVP (предложиението за стойност към служителите). Тя представи интересна статистика, според която само 19% от служителите са съгласни, че „Начинът, по който моят работодател се представя публично съответства на моето преживяване като служител.“ В тази връзка Мая сподели колко е важно едно EVP да е автентично и да съвпада с преживяването на човек в компанията и как те постигат това в Coca Cola HBC.
Станимира Ковачева от Telus International Europe говори за преживяването на кандидатите и автоматизацията в подбора на персонал. Тя изуми аудиторията с данните за броя на кандидатите и ново наетите служители, които само за миналата година са 1400. При такъв обем автоматизацията на процеса спестява на компанията много усилия и часове работа.
Lidl Bulgaria се включиха с разказ за вълнуващата си кампания по набиране на 300 нови касиера. Този път компанията е решила да поеме риск с по-различна стратегия и е споделила публично стартовата заплата. Ефектът не закъснява – освен многото получени кандидатури, кампанията се радва на силен публичен отзвук и медиен интерес. Компанията организира и първи ден на кариерата в Lidl, където се явяват стотици кандидати, могат да предадат лично CV-тата си и дори да проведат интервю с представител на човешките ресурси на компанията.
Други интересни лекции бяха тази на Христина Харалампиева от VM Ware, която разказа как привличат и задържат най-добрите таланти със силата на доброто, Милен Великов, който сподели кои са професионалните ценности според проведено наскоро проучване, Ралица Генчева от To The Top с най-новите тенденции в управлението на работодателската марка и Виктория Петрова от Publicis One за успеха на програмата Saatchi Circle.
Снимките от събитието са доказателство за вдъхновяващата атмосфера, в която над 150 специалисти в областта на човешките ресурси имаха възможност да разберат успешни тактики, водещи тенденции и работещи стратегии и да споделят опит помежду си.
В анкета след събитието участниците споделиха отличните си впечатления и потвърдиха нуждата от допълнителни инструменти и know-how, което организатора пое като ангажимент да предостави.
“Очакваме следващи издания на конференцията и вярваме, че повишаване вниманието и познаваемостта на компаниите като работодател е пътя, който ще задържи десетки хиляди в България и има възможност реално да реши проблеми свързани с демографската криза в бизнеса“, заявиха от ToTheTop Agency.


Испанската звезда Bebe с концерт във Варна на 12 юни
Зам.-министърът на правосъдието и директорът на ГДИН провериха условията в местата за лишаване от свобода във Варна
Митрофанова: Новото българско правителство засега е готово само устно да подобри отношенията с Русия
Над 100 тона отпадъци събрани във Варна по време на кампанията „Да изчистим България заедно“
В сила е пропускателен режим по алеите "Дамба" и "Двореца" в Балчик
Златото поевтинява след новите атаки на САЩ срещу Иран
Сметките за AI са по-високи от всякога, а моментът за плащане наближава
САЩ и Израел не могат да скрият различията си за Иран
SpaceX, Anthropic, OpenAI ще прoменят историята за IPO на гигантски компании
Петролът тръгна нагоре след новите удари на САЩ срещу Иран
Mitsubishi продължава да търси място на Eclipse
Гениално или ексцентрично - „циклопското око“ на Citroen
Volkswagen премахва част от екстрите в колите
Два напомпани хечбека унижиха Lamborghini Revuelto
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Брутално: Изгориха живи четирима чужденци в Италия
Заплахи и натиск над пострадали при катастрофата на "Челопешко шосе“
Асен Василев: Свръхдефицитът за 2026 г. е наложен превантивно
Мъж е убит при бомбен атентат в Москва, смята се, че е висш военен