Производителността на труда в САЩ е намаляла в периода април – юни 2011 г. за второ поредно тримесечие, съобщи Bloomberg.
Производителността на труда в неселскостопанския сектор се е понижила с 0,3% през второта тримесечие на годишна база. Спадът за първото тримесечие е ревизиран до 0,6 на сто, показват данни на министерството на труда на САЩ.
Статистиката показва, че са се повишили разходите за труд в Страната на неограничените възможности. Разходите на един зает през второто тримесечие са скочили с 2,2% на годишна база.
Намаляващата ефективност на работната сила и растящите разходи означава, че много компании няма да могат да наемат нови хора или да увеличават заплатите.
Агенцията отбелязва, че тези данни показват още един аспект на икономическия застой, което може да притисне Федералния резерв на САЩ да предприеме допълнителни мерки за насърчаване на растежа.


Виц на деня - 24 юни
Извънредно! Откриха три трупа в общежитие в Угърчин
Времето във Варна на 24 юни 2026
"Войната" по пътищата взе една жертва за последните 24 часа
Огнеборците са реагирали на 151 сигнала през последното денонощие
Финансовият екип на Бърнам вдъхва увереност в несигурността
Туаймън: Разходите за живот свалиха Стармър
Туаймън: Тенденцията към многопартийна система във Великобритания ще продължи
Ziemba: Едва ли ще се върнем към статуквото отпреди войната с Иран
Историческите спорове с Полша засенчват усилията за възстановяването на Украйна
Skoda Peaq: 7 места, до 300 к.с и над 610 км пробег
Кражбите на катализатори придобиват чудовищни размери
Стар VW Golf стана звезда, след като беше пратен за скрап
Hummer отиде на дъното при пускане на лодка на вода
Nissan спира работа по електрическия Qashqai
Ким Чен Ун обяви мащабно превъоръжаване: Северна Корея ще строи по два бойни кораба годишно
Шампионът по гимнастика Еди Пенев разкрива, че е гей
Две жени и мъж са намерени мъртви в общежитие в Угърчин
Сенатът на САЩ гласува за прекратяване на войната с Иран
Мащабно прекъсване на тока удари Крим и окупирани райони на Херсон