Американските работодатели от частния сектор са разкрили повече работни места от очакваното през октомври. В същото време планираните уволнения през месеца са намалели рязко, съобщи Ройтерс.
Докладът за заетостта на Automatic Data Processing (ADP) показва, че частният сектор е добавил 110 000 нови работни места, докато анализаторите очакваха ръст от 101 000. През септември пък броят им е коригиран до 116 000 спрямо предварително обявените 91 000.
Броят на заетите в компаниите в сектора на услугите е нараснал със 114 000 души, докато в производството е регистриран спад от 8 000 позиции.
„Не е кой знае какво, но самият факт, че е по-добре от очакваното и има корекция на данните за предходния месец е доста окуражаващ сигнал“, заяви Питър Янковскис, директор за инвестициите в Oakbrook Investments LLC в Лайл, щата Илинойс.
В друго съобщение от днес консултантската фирма Challenger, Gray & Christmas, Inc. обяви, че броят на планираните уволнения в американските компании е намалял през октомври, след като през септември достигна двугодишен връх.
Работодателите са обявили 42 759 планирани уволнения, което е спад от 63,1% спрямо 115 730 през септември.
Това е и най-ниското ниво на планирани съкращения през последните 4 месеца.
Плановете за наемане на нови служители са в общ размер на 159 177 души през октомври при 76 551 през септември, като сезонното наемане в продажбите на дребно е начело със 133 940 планирани нови работни места.


Варна предоставя спортната си база на клубове за 5 години
От понеделник две варненски линии минават на летни разписания
Хороскоп за 16 май 2026
Четвъртокласници-доброволци в "Детско полицейско управление" гостуваха на Районен съд-Варна
В Деня на отворените врати десетки ученици се запознаха със спортната слава на Варна
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
MARA: Абонатите вече използват много повече токени от преди
MARA: Енергията е ключ към AI
Чистата енергия е „структурно защитена“ от шокове като тези в Ормузкия проток
Американските AI гиганти поглеждат към чуждите дългови пазари
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Мирчев: Прокуратурата прекалява, нищо не налага задържането на доставчика
Мотористи протестират заради "Гражданска отговорност", блокираха бул. "Цар Освободител"
Пускат и сектор "А" за "червените" за финала на 20 май
преди 14 години То не бяха счетоводни недоглеждания в Германия и в Ирландия и откриавне на забравени милиарди евра, но и американците не закъсняха и пуснаха пропагандната машина за дорби новини и розаво бъдеще! Е кога иначе ако не сега, на фона на смразяващата се от ужас Европа от предстоящите и фалити, а всъщност именно САЩ трябва да се замисли, за това какво я чака в близко бъдеще, гледайки какво се случва в Гърция. Не случайно се казва, че САЩ наблюдават развитието на Гърцкия сценарий, за да знаят какво ги чака и тях, но в по-крупни размери. отговор Сигнализирай за неуместен коментар