Турската икономика отчита сериозен ръст през първото тримесечие на годината и така засили позициите на президента Реджеп Тайип Ердоган в предизборната му кампания.
Турският статистически офис заяви, че брутният вътрешен продукт (БВП) на страната е нараснал със 7,4% през първите три месеца на годината в сравнение със същия период на миналата година. По този начин икономиката на развиващия се пазар продължи растежа от изминалата година. Отчетеният през последното тримесечие на 2017 г. растеж на БВП е от 7,3 на сто, сочат още данните на Турския статистически институт.
Ердоган поясни в Twitter, че с икономическото си развитие през първото тримесечие Турция се нарежда на второ място сред страните от Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) и на второ място сред страните в Г-20.
"Отбелязахме бърз старт през 2018 г. след растежа от 7,4 на сто за 2017 г. (средния ръст за цялата година, бел.ред.). Въпреки всички икономически атаки и игри срещу нас, нека продължим силния растеж на базата на стабилни макроикономически основи", написа президентът.


Ограничават движението в центъра за Празника на Варна
Варненските полицаи откриха големи количества дрога при четири акции през последните дни
Разсеяна шофьорка е виновна за огромното задръстване по пътя за курортите вчера
За Празника: Варненци протестират срещу колите в Морската градина
Умуват как да подобрят инвестиционната среда във Варненско
OpenAI отчита годишен темп на приходите от над $40 милиарда преди IPO-то
Т. Джамов: Все повече хора у нас имат интерес към бойните спортове
Колко пари спечели Божидар Саръбоюков от бронза на Европейското
Парфюм без пол: Разделението на „мъжки“ и „дамски“ си отива
Авточасти или опаковки: Biomyc стартира производството от гъбен мицел в България
Това е единственото BMW 8-Series E31 с дизелов двигател
Cadillac зарадва клиент със седан за 500 000 долара
Роботите в заводите не могат да заменят напълно хората
Продавате употребяван автомобил? Новите регулации на ЕС вече са в сила
BYD готви суперкола за рекорд на „Нюрбургринг“
Мери Бойс Бенд с концерт и изложба на остров Света Анастасия
Три пъти наръган с нож: убиха мъж в силистренско село за 350 евро
30-годишен мъж почина, а баща му е с опасност за живота при масов бой в Старозагорско
Борисов: Да не превръщаме Евровизия в повод за разделение (ВИДЕО)
преди 8 години Ходил съм в разни турски фабрики и съм видял как се работи. Там имат една почивка за обяд и най-много някоя кратка пауза за чаша силен чай, който там пият като стимулант. През останалите 10 часа работникът не вдига ръце от работата. Затова турската икономика расте, не заради политиката на оня мaймун. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Ако го е измерил в турски лири при 15% инфлация :D отговор Сигнализирай за неуместен коментар