Хакери от групата Anonymous са пробили защитата на нови 70 правителствени сайта в САЩ, като атаката им е в отговор на арестите на симпатизатори на групата в САЩ и Англия, пише Techradar.
Десет гигабайта с данни, включително адреси на електронна поща, данни за кредитни карти и друг тип важна информация от правоприлагащи агенции са били публикувани в мрежата.
От Anonymous се надяват, че така ще успеят да покажат на всички истинската природа на полицията в САЩ. Информацията е пусната в различни торенти и в анонимната мрежа Tor и съдържа повече от 300 различни имейл акаунти от 56 правоприлагащи сайтове.
Във файловете има и информация за различни полицейски тренировки, списък на информатори и други.
„Не симпатизираме на нито един от полицаите или информаторите, които могат да са застрашени от изпускането на личната им информация. Прекалено дълго те са използвали и злоупотребявали с нашата лична информация и са ни шпионирали, арестували, наранявали и са си въобразявали, че могат да се измъкнат безнаказано. Време е за наказания: искаме да изпитате само вкуса на това, което вие сте ни причинявали ежедневно“ беше написано в допълнителната информация на файловете.
Хакването е станало преди около две седмици на сървърите на компанията Brooks-Jeffrey Marketing, която поддържа различни сайтове на шерифските асоциации. Активистите са се добрали и до информация за кредитните детайли, за да направят дарения на Американския Съюз за Граждански Свободи, Фондация "Електронна граница" и мрежата Bradley Manning.
Точно по това време, преди около две седмици, американските, британските и холандските власти арестуваха 20 хакери, част от групите Anonymous и LulzSec. Двете групировки обаче отрекоха да са арестувани техни членове. "Бяхме шестима и всички все още сме тук", коментираха лаконично през профила си в Twitter LulzSec.


Съдът на ЕС опровергава информация за допусната жалба срещу влизането ни в Еврозоната
Ограничават движението на автомобили във Варна през почивните дни заради два мача
Фратрия завърши годината с победа
Връчиха наградите „Доброволец на годината“ във Варна
19-годишен шофьор кара с 300 км/ч в София (ВИДЕО)
Биткойн към $50 000 и злато към $5 000? Ще се върнем ли към нормалното в 2026 г.
Как Украйна да получи замразените милиарди на Русия
Netflix купува Warner Bros. за $72 млрд. в брой и акции
EV стигат точка на необратимост през 2026, Европа и Китай ще се интегрират
САЩ: Европа рискува да бъде заличена, ако не се промени
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Кийт Ърбан съжалява за развода си с Никол Кидман – чувства, че е сгрешил
Излезе на бял свят бижуто с форма на яйце на Фаберже, глътнато от крадец
Удареният от Украйна кораб KAIROS е заседнал край Ахтопол
Сиярто: Въпреки отричанията, в Украйна се извършва принудителна военна служба
Европрокуратурата разследва измама за 13 млн. евро у нас, извършени са над 80 обиска