Международната рейтингова агенция Moody's понижи дългосрочния рейтинг на старшите облигации (Senior Asset-Backed Notes) на японския технологичен концерн Toshiba с две стъпки – от Baa3 до Ba2, което е на практика второто най-високо junk ниво, съобщи Bloomberg.
Moody's понижи и краткосрочния рейтинг на японската компания за електроника.
„Очакваме ливъриджа на Toshiba да остане висок през продължителен период от време, ако разходите за преструктуриране надхвърлят предишните ни оценки, а подобренията на финансовите резултати в който и да е сегмент, ако въобще има такава, да бъдат плавни, дори и след преструктурирането“, казва Масако Кувахара, старши анализатор в Moody's, в изявление.
До понижението на рейтинга се стигна, след като компанията обяви плана си за преструктуриране, както и финансовата си прогноза, която е далеч под предишните оценки на рейтинговата агенция.
Toshiba очаква да запише рекордна загуба от 550 млрд. йени (4,5 млрд. долара) през фискалната година, която приключва на 31 март.
През тази година Toshiba започна да страда от постоянен спад на резултатите си, след като през април беше установено, че е извършвала счетоводни измами. През юли тя призна, че в рамките на седем години е завишила печалбата си със 150 млрд. йени. Тогавашният президент на компанията Хисао Танака подаде оставка.


Над 50 000 бебета са се родили у нас през 2025 г.
Асен Личев: Европа пресъхва, а чиновниците още пишат доклади
България е на опашката в ЕС по брой коли, но начело на класацията по най-стари автомобили
Близо 900 000 са младежите в България, една трета от тях работят
Тръмп се връща към икономически натиск върху "окопалия се" ирански режим
Отчетите на S&P 500 са толкова добри, че инвеститорите вече се притесняват
Изкуственият интелект тласка енергийния сектор към нова вълна от сделки
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 1
Хедър Конли: Тръмп няма много варианти в Иран - Част 3
Cybertruck стана количка с дистанционно в безумен проект
Проблем блокира шофьори и пътници в хибриди на Lexus и Toyota
Jaguar показа интериора на електрическия Type 01
Nissan създаде оръжие срещу аквапланинга
BMW вече рециклира над 50% от старите автомобили
Министрите Абровски и Шишков ще инспектират строителството на обходния път на Кресна
Земетресение с магнитуд 5,5 разтърси Салвадор
Драматичната размяна на самолети от Тръмп показва личните залози във войната с Иран
Американският флот тества евтин подводен дрон с автономност от хиляди километри