Американската телекомуникационна компания AT&T обяви в понеделник, че ще си партнира с производителя на чипове Intel за тестването на функционалността на дронове в нейните LTE безжични мрежи.
AT&T ще работи с Intel по проучването на ефективността на дроновете в LTE мрежата, когато те извършват полети на по-голяма височина и дали са възможни евентуални смущения в сигнала на области като видео стрийминга и информация за полетите, посочва AT&T в изявление цитирано от Ройтерс.
Intel инвестира агресивно в технологията, свързана с дронове през последните години. Тъй като пазарът на безжични услуги в САЩ е пренаситен, AT&T търси възможности за растеж в сферата на Интернет на нещата - свързаните с интернет машини и устройства - от коли до джаджи за дома и дронове. Това е новото поле за битка на компанията с нейните конкуренти като Verizon Communications и Amazon.com.
“AT&T и Intel ще тестват как мрежата може да позволи използването на най-вълнуващите опции за полети с дронове за бизнеса”, обяви старши вицепрезидентът на AT&T, отговарящ за решенията, свързани с Интернет на нещата, Крис Пенроуз.
LTE мрежата на AT&T може да помогне за свързването с интернет на индустрии като логистиката, селското стопанство, строителството и други.
По време на Mobile World Congess в Барселона тази седмица Intel ще представи “Intel Drone Zone” и ще демонстрира своята технология с дронове в мрежата на AT&T.


Явор Гечев: Мерките не ограничават цените, а изчистват пазарните изкривявания
Varna Channel Cup 2026 събира ветроходния елит във Варна
Марио Смърков встъпи в длъжност като областен управител на Варна
Марсилската треска е характерна за Черноморието и Южна България
Варна става столица на акустичния рок
Алтернативни възможности за хората да купуват стоки - решение за по-ниски цени?
Cisco се радва на нови върхове
Honda обяви изненадващо силна прогноза за печалбата
Уайн: Тръмп малко се интересува от сигурността на Тайван
Уайн: Войната в Иран даде на Си Дзинпин неподозирани лостове
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
КС обяви за противоконституционно решението на НС за мерки срещу ценовия шок
Земеделски производители искат мерки за изсветляване на сектора
Ескалация във въздуха: Китай разполага J-20A край Тайван
Postbank задава посоката на модерното банкиране с Postbank Next