Американският президент Доналд Тръмп заяви, че e помилвал бившия инженер на Google, който беше осъден за кражба на търговска тайна от компанията за разработката на автономни коли няколко месеца преди да оглави конкурентното звено в тази област на Uber Technologies, предава Ройтерс.
На 18 август миналата година 40-годишният Левандовски беше осъден на 18 месеца затвор, след като през март се призна за виновен. Той не е в ареста, но съдия беше заявил, че може да влезе в затвора, след като пандемията на Covid-19 утихне.
Белият дом заяви, че Левандовски е „платил значителна цена за действията си и планира да посвети талантите си в името на общественото благо“.
Waymo, звеното на Alphabet за технология за автономно управление на коли, което се отдели от Google, отказва да коментира въпроса. Преди това компанията описа престъплението на Левандовски като „предателство“, а присъдата му като „победа на законите за търговската тайна“.
Помилването беше подкрепено от няколко лидери от технологичната индустрия, които застанаха зад Тръмп, включително инвеститорите Питър Тийл и Blake Masters, както и предприемача Палмър Лъки, посочва съобщение на уебсайта на Белия дом.
Левандовски е прехвърлил повече от 14 хил. файла на Google, включително графици за разработка и дизайн на продукти, на личния си лаптоп, преди да напусне и докато е договарял постъпването си в Uber.


Генетичен тест ще решава кой спортист е мъж или жена за олимпиадите
Във Варна ще се проведе първото издание на Националната кампания „Детски пазар"
Радев разпредели функциите на вицепремиерите
Откриха труп до НДК
Жена загина, след като бе блъсната от кола
Седмицата в развитие: Визитата на Тръмп в Китай, Фед с нов председател
Подобрете Демократичната партия
П. Димитров: Държавата харчи като семейство, разчитащо на бързи кредити
Доц. Георги Лозанов: Свободата на словото отстъпва пред епохата на автократите
Пловдив остава сред най-активните имотни пазари в България въпреки по-внимателното поведение на купувачите
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Mercedes-AMG показа купе за 1 милион евро
Lamborghini показа специална версия на Revuelto
Пловдив остава сред най-активните имотни пазари в България
Премиерът Радев разпредели ресорите на вицепремиерите
Бившият национал по футбол Сергей Ребров внесе част от гаранцията за Ермак
НСИ изчисли: Средната работна заплата e 1407 евро