Фирмите, които бяха уличени в нарушение на стандарта „Стара планина“, няма да бъдат санкционирани заради наличието на следи от соя в продуктите им, тъй като соята не е влагана умишлено. Това е последното решение на министъра на земеделието и храните Мирослав Найденов, съобщиха от ресорното ведомство.
Фирмите ще могат да продължат производството на продукти по стандарта “Стара планина”, но при засилен контрол от страна на ДВСК.
Проверките, извършени от инспекторите на ДВСК в четирите предприятия, не са установили конкретни несъответствия, включително и в официалния контрол, свързани с производството на продукти “Стара планина”. Открити са обаче нарушения, свързани с технологичното оборудване и пропуски при воденето на документацията по системите за самоконтрол.
По количествения метод ELISА не е установено съдържание на соя в пробите от подправки и месо. Това означава, че количеството е под 0,7% и според ветеринарни експерти не е възможно добавките да са влагани умишлено.


18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
В кадър: "Славия" изпрати в последния им път двете деца, загинали на "Тракия"
Никола Цолов отново с триумф във Формула 2
Борисов обяви: ГЕРБ гради алтернативно правителство за деня, в който ще управляваме
Цените на част от храните продължават да спадат
Морален казус: Таксиметров шофьор засне младо момиче в София, пусна я в интернет
преди 15 години Платиха си хората. Няма проблеми вече,всичко е наред. Давайте напред наново Стара Планина ,Средна Гора ,Пирин,Рила скубете народа още и още. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Немарливостта също трябва да се наказва, иначе току-виж станала фирмена практика. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години защо ? до кога трябва да търпим.питам ?нали новата политика сас стари *** номера. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Ммммдаааааа!!!! Щом не е умишлено значи, няма нарушение.Кога ли ще се оправим така ???? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Стандартът загина ... като всяко нещо в правителството, за три седмици ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Абсолютно правилно решение на МЗХ!Само че не соята, а месото е вложено неумишлено! отговор Сигнализирай за неуместен коментар