Нова флашка с разговори на премиера Бойко Борисов и шефа на Агенция „Митници“ Ваньо Танов разпространиха от вестник „Галерия“, съобщава Dnes.bg.
От тях става ясно, че този път Борисов лобира за свой приятел, с който играе футбол. Момчето работело на Терминал 2 на аерогарата в София и било преместено, а премиерът настоява пред Танов да го върнат на старата позиция. От разговорите става ясно, че става въпрос за Николай Методиев Вучев.
Във втория разговор Ваньо Танов звъни на шефа на митниците на Летище София Павел Манченко (брат на спортния директор на БНТ Методи Манченко) и предава поръчението на Борисов. Манченко заявява, че ще го преместят още в понеделник.
Заместник-главният редактор на в. „Галерия“ Явор Дачков е категоричен, че новата порция записи са автентични. Уверение затова получил от висш представител на прокуратурата.
От изданието получили флашката още в петък. Само че този път тя не е била доставена от „човек с каскет“, а е била получена по пощата.
Днес парламентарната комисия по вътрешна политика ще изслуша директора на Агенция "Митници" Ваньо Танов. Депутатите ще питат Танов по въпроси, възникнали около огласените му разговори с премиера Бойко Борисов, вицепремиера и финансов министър Симеон Дянков, заместник-финансовия министър Владислав Горанов и бившия зам.-директор на Агенция "Митници" Антоний Странджев.
Искането за изслушване беше внесено от членовете на комисията от "Синята коалиция", БСП и ДПС.
Миналата седмица Танов вече коментира, че разговорът му с премиера Бойко Борисов е пълен фалшификат.
Разговор 1
Ваньо Таньов – Бойко Борисов
Бойко Борисов: Ало!
Ваньо Танов: Ало!
ББ: Какво пра`иш, Танов?
ВТ: Нищо...пуснали сте ми съобщение, звъня на тоя номер, но ми пише, че е грешен кода...
ББ: Не бе, т`ва му е ЕГН-то бе, не мобилен.
ВТ: А-а-а...
ББ: Т`ва му е ЕГН-то. Т`ва е едно момче къде рита топката с мене бе, там от Аерогарата... И там на Манченко брат му, некъв Манченко бил, но той поне идва да рита с мене по обед, го преместил на друго место.
ВТ: Еми...ще го реша веднага.
ББ: Айде виж го и ми звънни!
ВТ: Добре!
ББ: Айде!
Разговор 2
Ваньо Танов – Павел Манченко
Павел Манченко: Да, моля!
Ваньо Танов: Ало, Манченко, здравей! Танов съм.
Манченко: Слушам. Добър вечер!
ВТ: Много късно сигурно ти звъня?
Манченко: Няма проблем.
ВТ: Николай Методиев Вучев имаш ли?
Манченко: Да, имам.
ВТ: Къде си го преместил?
Манченко: Ми, той е от тия ТЕЛК-аджиите мисля... При нас някъде в сградата, нямам спомен вече... Те нали са шестнайсет. Трябва да проверя точно. Или е в (не се разбира, но вероятно е някаква абревиатура като МК или МСА ) или е някъде. Какво да го пра`име?
ВТ: Рита футбол...
Манченко: (Смях) Така ли стана? Еми..., футболист човека.
ВТ: Да... а къде беше?
Манченко: Беше на терминала на пътниците. На Терминал 2.
ВТ: Тря`а да го връщаме на Терминал 2.
Манченко: Добре! Ще го върнем в понеделник.
ВТ: Пиши го в понеделник, като дойдеш...
Манченко: Добре! ОК, добре.
ВТ: Айде.
Манченко: Айде, приятна почивка!
Разговор 3
Ваньо Танов – Бойко Борисов
Ваньо Танов: Ало... Ало!
Бойко Борисов: Да?
ВТ: В понеделник ще го върне там.
ББ: Добре, благодарим много! Благодарим много! Айде!
ВТ: Айде!


Оперираха Здравко от "Ритон"
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Защо противоборството между Китай и Япония расте
Какво представлява T-Dome системата на Тайван и може ли да парира китайски атаки
Биткойн към $50 000 и злато към $5 000? Ще се върнем ли към нормалното в 2026 г.
Как Украйна да получи замразените милиарди на Русия
Netflix купува Warner Bros. за $72 млрд. в брой и акции
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Политическите кампании вече и в TikTok, манипулациите там са лесни
Индийска анимация: Путин и Моди се возят на мотор и крадат шапката на Тръмп ВИДЕО
Как да общуваме ефективно с партньора?
Провежда се спасителна операция край Ахтопол заради кораба Kairos
Новата реалност: Битка на дронове за небето над Украйна


преди 14 години Разработват го .Ако перифразираме :"Послушен министър е по-добре ,отколкото бивш министър"Сериозни записи ,ако има такива няма да излязат! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Страшна корупция. Почвам да си мисля, че Бойко Борисов е светец, щом това е най-голямото му провинение, което тракторите успяха да изровят. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Това е за бисери и вицове хахахахха отговор Сигнализирай за неуместен коментар