Начинът на приватизация на „Булгартабак холдинг“ АД ще бъде чрез търг или конкурс. Това заявиха от Министерството на икономиката, енергетиката и туризма (МИЕТ) в отговор на въпрос на Investor.bg.
Оттам отбелязаха, че това са едностепенни процедури, с изисквания, които допускат голям инвеститор, който ще развива пазарите на компанията.
По-добрият вариант е да се избере метод, който предварително задава критериите към кандидатите, но след подаване на ценовите оферти да има възможност да се подобрят някои параметри по техническата част, коментираха от министерството.
Оттам не уточниха кой от двата е предпочитаният от тях метод за приватизация на холдинга, но по принцип при конкурсна процедура могат да се задават повече критерии към потенциалните инвеститори, като например обем инвестиции, запазване на работни места и т.н., докато при търг основният или понякога единственият критерий за избор на даден кандидат е предложената цена.
Предстои до два-три дни да бъде избран от Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол методът за приватизация на „Булгартабак холдинг”, посочиха от МИЕТ.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
DARA и "Бангаранга" са на финал на Евровизия
Денисиньо е новият шампион на Hell’s Kitchen, грабна 50 000 евро
преди 15 години Споко бе...той сигурно вече купувача е направил купона остава само да се оформи официалната част отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Да го пуснат на борсата.Другото са корумпирани истории отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години След два ,три дни пак ги питайте , какво са обещали ,че ни хванаха за канарчета от септември 2009 г. ето след няколко месеца , ето другият месец , ето другата седмица а сега минаха на дни. отговор Сигнализирай за неуместен коментар