„АЕЦ Козлодуй” ЕАД произведе с 8,6% повече електроенергия за първото полугодие на 2011 г. спрямо същия период на миналата година, става ясно от съобщение на атомната централа.
За периода януари-юни тази година АЕЦ Козлодуй е произвела 8 081 590 млн. мегаватчаса електроенергия, което е с 643 270 мегаватчаса повече над генерираната електроенергия през същия период на 2010 г.
АЕЦ Козлодуй преизпълни с 546 630 мегаватчаса и плана си за полугодието (който е малко по-висок от миналогодишния), съобщават още от централата.
Постигнатите резултати се дължат на осигурената възможност за допълнително производство на ток чрез предсрочно изпълнения годишен ремонт на пети блок, на добрата организация на работа и на високата квалификация на персонала на атомната централа, посочват от централата.
На 1 юли пети и шести блок на АЕЦ Козлодуй работят със 100% натоварване на мощността.


Варна посреща Националната младежка конференция за бъдещето на младежкия сектор в България
Черно море триумфира на международен турнир
Забелязаните мазутни отлагания по крайбрежието не са в резултат на скорошен нефтен разлив
Голям район във Варна без вода днес
Роби открива националното си турне тази вечер във Варна
Малките инвеститори трябва да внимават с ливъридж ETF-те върху единични акции
Goldman очаква $80 в края на годината, част 1
Goldman очаква $80 в края на годината, част 2
Две земетресения с магнитуд над 7 удариха Венецуела
Oklo: Имаме нужда от много ядрени реактори
Винетките поскъпват с 30 % от 1 август
Масов агрегат поставя под въпрос надеждността на Toyota
BYD променя стратегията си – отказа се от завод в Турция
Японски марки признаха за лошо качество на американските си коли
Най-добрите употребявани коли за по-малко от средна заплата
Нов скандал с РСМ: България застрашила сигурността на Християн Мицкоски и семейството му?
Цигарите поскъпват от август тази година, след това и от март догодина
Реаниматори обсъждат дали да прехвърлят пострадалата на АМ "Тракия" от Ямбол в Пловдив
МВнР: Няма пострадали българи при земетресенията във Венецуела