Досегашният областен управител на Ловеч Николай Нанков беше назначен за зам.-министър на регионалното развитие и благоустройството, съобщиха от пресцентъра на Министерския съвет.
Миналата седмица за регионален министър беше избрана Лиляна Павлова, след като Росен Плевнелиев подаде оставка от поста, за да са се включи в напредварата за президент.
Николай Нанков е роден през 1983 г. Има магистърска степен от СУ „Св. Климент Охридски” по специалност „Регионално развитие и управление”. До определянето му за областен управител на Ловеч през август 2009 г. той се е занимавал с разработване, управление и изпълнение на проекти, финансирани от Европейския съюз.
Член е на комитета за наблюдение на оперативна програма „Регионално развитие” 2007-2013 г. Притежава сертификат „Привличане на чуждестранни инвестиции”, издаден от Българския икономически форум.
Ваня Събчева ще замени Николай Нанков на поста областен управител на Ловеч. Тя работи в областната администрация от 2006 г., където досега е била на длъжност старши експерт. В нейните задължения е контролът по законосъобразността на административните актове, регионалното развитие, изграждането и поддържането на техническата инфраструктура, комуналната дейност и строителството.
Събчева има магистърска степен по публична администрация и бакалавърска "Индустриален инженер" от Техническия университет в Габрово.


Задържаха нагли крадци във Варна и Девня
Възрастен мъж мина стотици километри с влака, само за да бъде 2 часа на плажа във Варна
Зевс - кенгуруто, което живее във Варна ВИДЕО
Свободен вход за Аладжа манастир на 15 август за Деня на Варна
Иво Христов: Управленската програма съдържа доста нови идеи, част от тях радикални
Български автономни роботи ще съчетават физическия и дигиталния свят
В икономиката на суперзвездите всички трябва да сме готови за нова кариера
Петролът леко поевтиня, като фокусът е върху безизходицата в Ормузкия проток
Путин не може да разбие вратата на НАТО. Затова опитва през прозореца
Съпротивата срещу AI центровете може да предпази сектора от нов дотком срив
Porsche напуска Volkswagen заради китайски производител
Най-търсеният автомобил на старо е до 5 години
Mercedes подготвя нов хибрид за C-Class, GLC и GLE
Четири скрити функции на автомобила
Шест проблема при Honda CR-V на старо
Мъж подаде сигнал за неправилно паркиране, който завърши със заплахи
Първан Симеонов за случая Георги Кузев: Правилен хейт всъщност няма
Адемов: МРЗ трябва да се определя с ясна формула, ножът е опрял до кокала
"Звярът на Балканите" иска на свобода въпреки агресията си в затвора
Добри са условията за туризъм в планините
преди 14 години На 26 години областен управител на Ловешка област? Калинко някакав? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 14 години Боже! '83-та и ТУ-Габрово! отговор Сигнализирай за неуместен коментар