Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол (АПСК) е прекратила и втория търг за „Техноекспортстрой“ заради липсата на инвестиционен интерес, съобщиха от пресцентъра на ведомството за Investor.bg.
Първата процедура за продажбата на най-голямото държавно строително дружество се състоя в началото на май т. г., като беше определена начална цена на фирмата от 68 млн. лева.
На търга не се явиха кандидати за компанията, въпреки че три фирми - “Актор АСД” - Атина, Гърция, “Адванс Пропъртис” ООД - гр.София и “АТ Инженеринг 2000” - гр.София, проявиха интерес към дружеството и закупиха тръжната документация.
В последствие приватизационната агенция намали началната цена на строителната фирма с 8 млн. лева до 60 млн. лева.
Още през април 2010 г. Росен Плевнелиев, който тогава беше министър на регионалното развитие и благоустройството, обяви, че строителната фирма „Техноекспортстрой“ ще бъде обявена за приватизация.
Компанията беше извадена от забранителния списък за приватизация през септември същата година.
Продажбата на дружеството е включена в приоритетите на агенцията за приватизация за настоящата година.
Предстои да бъде обявена новата тръжна процедура, но засега не може да се определи каква ще бъде началната цена, както и кога ще се състои следващия търг, коментираха от агенцията.


Вижте кои са най-устойчивите на ръжда коли на старо
Спипаха поредния варненец с дрога
Арестуваха варненец, системно отказвал тестове за дрога на пътя
1500 души дойдоха на погребение.... на 12-годишен миниван
Градската елха във Варна грейна с тържествен концерт (СНИМКИ)
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Дакота Джонсън, Нина Добрев и Ана де Армас демонстрираха супер фигури в чернo
Как да преодолеем усещането, че не сме достатъчно добри?
Джеймс Камерън все още е лудо влюбен в звездата си от „Титаник“ Сузи Еймис
Кейт Уинслет дойде с красив млад кавалер на червения килим
Бърнаут или липса на витамини?