Публичност на заплатите на ръководителите на електроразпределителните дружества поискаха Яне Янев и група народни представители с проект за промяна на Закона за публичност на имуществото на лица, заемащи висши държавни длъжности.
По този начин ще бъдат разкрити доходите на енергийната мафия, смята Янев, цитиран от агенция „Фокус“. „Шефовете на ЕРП-тата са част от тази мафия. Като се види какви са техните доходи, всичко ще стане ясно“, убеден е той.
Предложените промени касаят като цяло включването на служители, заемащи обществени длъжности, в списъка на чиновниците, които подават имотни декларации до Сметната палата.
Публични декларации за имуществото си трябва да попълват„лицата заемащи ръководни длъжности или са в управителните органи на всички ЕРП, ВЕЦ, ТЕЦ, всички останали енергопреносни предприятия, шефовете на надзорните и управителните съвети”, коментира Янев.
С проекта ще бъде внесена яснота какви са доходите и на ключови директори в структури, които имат пряко отношение към приходната част на бюджета – Националната агенция по приходите, Агенция „Митници“, агенцията за конфискация и т.н., допълни още той.


Добра реколта на ечемик и пшеница в Добружда
Черно море започна седмицата с двуразови тренировки
12-годишна спаси майка си след инсулт зад волана на АМ „Струма“
Варна бе домакин на Държавното първенство по стрелба с лък за незрящи
Обменът на левове в евро от 1 юли: Ако банките и пощите въведат такси, трябва да ги обявят предварително
Веолия Енерджи Варна: Секторът трудно привлича млади кадри
Златото може да загуби само при трайна стагфлация, но тя е малко вероятна
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 6
Дебютът на Amazon в бързите доставки изтри $15 млрд. от оценката на конкурентите
Надпреварата за центрове за данни в космоса, част 5
В Китай направиха ван с лукс на частен самолет и собствена тоалетна
Най-странният автомобилен клаксон е измислен от филмово студио
Новото Audi Q7 дебютира в България
12-годишно момиче спря аварийно кола и спаси майка си на магистрала "Струма"
Пет легенди, които промениха автомобилния спорт
Шестима убити при стрелба в младежки център в Германия
Брюксел отбелязва независимостта на САЩ с концерт и шоу с дронове СНИМКИ
Турция с нова ракета: защо Западът реагира толкова остро
Грозните исторически корени на напрежението между Полша и Украйна
Как Русия печели от своя стратегически завой към Азия
преди 13 години Публичност и на доходите на шефовете на ТЕЦ1 и ТЕЦ3. отговор Сигнализирай за неуместен коментар