Бившият МВР шеф Цветан Цветанов внесе в деловодството на Народното събрание доброволно искане за отказ от имунитета си.
Ако не беше направил това доброволно, щеше да бъде създадена временна комисия в парламента, която да анализира искането на прокуратурата за свалянето на депутатския имунитет на бившия вътрешен министър.
"Ще го направя сега сутринта, след като изляза от студиото и вляза в парламента", декларира малко по-рано Цветанов пред Нова телевизия на въпрос кога ще внесе искането.
"Всички спекулации, които се тиражираха в публичното пространство - смятам, че е толкова несериозно под някаква форма, че ще се крия в имунитета си. Смятам, че го декларирах още първия ден, когато положих клетва. Сега днес ще го направя повторно", отсече Цветанов.
Той допълни, че е абсолютно спокоен за дейността си като вътрешен министър.
"Знам, че това е част от политическата игра, която се прилага в България от тройната коалиция с помощта на прокуратурата".
По думите му има личен мотив да се води компроматна война срещу него.
"Това е абсолютно личен мотив, за да се води тази атака срещу мен както от политически лица, лидери на партии, така от Сотир Цацаров и от Делян Пеевски", каза Цветанов.
"Пеевски не е казал една дума в миналото Народно събрание, а в рамките на една седмица сега той се държа заповеднически спрямо бившия премиер и с агресивно изказване към мен", посочи още той.
Попитан дали се притеснява от разследванията, Цветанов отговори, че никога не е ползвал МВР за политически цели.
"Политическите ни опоненти са доста обвързани във времето със сериозните организирани престъпни групи. Това е атака към мен според тях, но те не знаят, че това е атака към държавността в България", смята Цветанов.
Той припомни думите на главния прокурор от миналата седмица, че експертизата още не е готова и няма доказани незаконни подслушвания.
"Няма и да се намерят такива, защото просто никога и по никакъв повод не е давано такова разпореждане, както от министъра на вътрешните работи, така също и от съответните ръководители на СДОТО", категоричен бе бившият МВР шеф.
Там той обяви, че няма логика да бъде арестуван и определи, че ще бъде задържан, "повече като вестникарски".
В края на миналата седмица обвинител №1 в държавата обяви, че прокуратурата е поискала снемане на депутатския имунитет на депутата от ГЕРБ и бивш вътрешен министър. Днес Цветанов коментира, че внесените анонимни сигнали от лидера на БСП Сергей Станишев нямат основание3.
Цветан Цветанов ще бъде разследван за бездействие, в резултат на което е допуснато подчинени нему длъжностни лица да извършват престъпление.
Още политически новини можете да прочетете в Dnes.bg


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
В. Панев: Инфлацията може да се овладее с намаляване на паричното предлагане
Корейският фондов пазар е в плен на спекулативна мания
Лагард: Намираме се в повратен момент за реформирането на ЕС
Завръщането на Тръмп води до отлив на $3 млрд. китайски инвестиции във ВЕИ
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам
Как да изградим увереност?
преди 12 години Честний, доблестний Цецо, вакло агне на българската държавност, ти падаш в гнъсните лапи на прокуратурата. Организираната престъпност ликува.Горко ни ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар