Турската страна поиска транзитни пътища за камионите, които преминават през българска територия на път към Централна и Западна Европа. Това искане е било отправено по време на двустранните срещи между българския транспортен министър Данаил Папазов с турския му колега Бинали Йълдъръм.
Проблемът е породен от нарастващия поток на товарите и превозните средства от Турция към Европа, става ясно от съобщение на българското Министерство на транспорта.
По време на срещата българската страна е успяла да договори допълнителни 400 годишни квоти разрешителни за превози за и от трети страни. Така досегашните 1100 разрешителни вече се увеличават до 1500.
Данаил Папазов е представил на своя турси колега проблеми на българските превозвачи. По предложение на българския министър до края на месеца в София ще бъде проведена смесена българо-турска комисия по автомобилен транспорт, която ще обсъжда въпроси от взаимен интерес.
Срещата на Данаил Папазов с Бинали Йълдъръм е в рамките на 11-тия транспортен форум в Истанбул. В него са участвали над 15 министри на транспорта.
Министър Данаил Папазов оцени като ползотворно участието си във форума, по време на който е провел двустранни срещи със своите колеги от Чехия, Косово, Грузия и Македония и други, съобщават още от транспортното министерство.


Нови 45 курсанти бяха посрещнати във Военноморското училище във Варна
Няма дълбоки кратери на мястото, на което се взриви дрон у нас
Хванаха за ден 31 шофьори с алкохол или наркотици
Хаджирусев смени Черно море Тича с Локо (Пд)
"Ние, потребителите": Всеки има право сам да избере кои плажни принадлежности да наеме
Израелската индустрия се сблъсква с недостиг на чужди технически експерти
Турция ограничава движението на кораби към руски пристанища в Черно море
Заплахата от Ел Ниньо може да доведе до по-скъпи боровинки
Дрон е избухнал близо до ключов газопровод в България
Потопът от AI дълг кара Уолстрийт да преосмисли продажбите на облигации
Този нов SUV на Nissan може да пристигне в Европа
Домашният контакт губи от станция на стената при зареждане
Кой губи най-много от нашествието на китайските марки
Новата платформа на Honda ще се прави от индийци
Опасно ли е да се оставя дизел да работи на място
Вучич: Сърбия подкрепя териториалната цялост на Украйна и европейския ѝ път
Арагчи: Иран и Оман са близо до споразумение за Ормузкия проток
Голям пожар край Асеновград: Хеликоптер се включи в гасенето
Иво Христов за убийството на Георги Кузев: Правосъдието се гради на личната отговорност
Почина бащата на аржентинската футболна звезда Лионел Меси
преди 12 години Аз мисля да се предложи само български камиони да возят турските товари през България... отговор Сигнализирай за неуместен коментар