До края на седмицата ще изплатим заплатите на служителите в „Напоителни системи”, заяви министърът на земеделието и храните Димитър Греков след среща с ръководството на дружеството и представители на синдикалните организации, съобщиха от пресцентъра на ведомството.
По думите на Греков необходимите 1 600 000 лв. са осигурени от средствата за администрацията в повереното му министерство. Той бе категоричен, че ведомството ще гарантира сигурността и спокойствието на служителите в „Напоителни системи” до края на годината.
„Не абдикираме от това, което сме поели като ангажимент, и търсим всички варианти не само за изплащане на възнагражденията, но и за оздравяване на дружеството”, заяви министърът.
По думите му през последните години държавата е абдикирала от проблемите на „Напоителни системи”. „Дружеството е важно за страната ни и ще има все по-голямо значение за селското стопанство. Точно по тази причина в по-дългосрочен аспект предвиждаме разширяване на дейността му”, каза още министър Греков.
Той посочи, че с очакваните промени в Закона за водите ще бъде върнато правото на държавата да финансира дружеството. Дотогава „Напоителни системи” трябва да събере своите вземания, които до момента са над 14 млн. лв., а задълженията са 9 млн. лв.
„Не целим предприятието да бъде ликвидирано. Изготвяме анализ за състоянието и перспективите и правим цялостна стратегия за развитието на сектора”, каза още министър Греков.


От Черно море излязоха с важна информация за мача с ЦСКА
Вижте резултатите от официалния кантар на SENSHI 29
ФИФА с нововъведение за засадите на световното по футбол
Съдия Ганчева разказа пред ученици за последиците от употребата на "райски газ"
ПП-ДБ внесе вота на недоверие към кабинета "Желязков"
Еврозоната бележи по-силен ръст от очакваното благодарение на вътрешното търсене
Ралито на китайските акции изостава от американските
САЩ лобират срещу плана на ЕС за отпускане на заем в подкрепа на Украйна
Китай изпраща нови панди на Франция след срещата Макрон-Си
Търговските вериги инвестират в устойчивост и адаптация към еврото
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Audi готви още една изненада
Политик предложи премахване на червения светофар и знаците на пътя
Малка кола на старо с автоматик – ето 4 сигурни предложения
Lexus LFA се завърна като... електромобил
БГ политици: Ниско домашно възпитание, ниска политическа и езикова култура
Тръмп плаши Европа: Изправена е пред цивилизационно заличаване
МК с позиция за нарушенията, констатирани от Сметната палата
Полицията разби нова наркооранжерия във Варна
Орбан: Унгария ще съди Европейската комисия