Лидерът на ДПС Лютви Местан разсея съмненията, че правителството няма да подаде оставка в обявените срокове.
Той изрази изненадата си от това, че някой се опитва да внушава обратното. Местан беше категоричен, че договореностите при президента ще бъдат спазени и следващата седмица кабинетът ще се оттегли.
Местан припомни, че самият премиер е конкретизирал, че ще подаде оставка в периода между 21 и 25 юли.
„Това е следващата седмица. Няма Бог знае какво значение дали ще е 22-и, 23-и или 24-и, ще бъде през един от тези дни“, беше категоричен лидерът на ДПС. Той допълни, че на 6 август ще се разпусне парламентът и ще се върви към назначаване на служебно правителство.
„Не мога да си обясня как и защо някой внушава тезата, че този казус е неясен и едва ли не се явява в ролята на този, който ще предизвика края на кабинета“, каза още Местан.
Ден по-рано председателят на парламента Михаил Миков обяви, че ако правителството не подаде оставка, има и "други начини".
Лидерът на ДПС заяви готовност партията му да участва във всякакви консултации за дневния ред. Според него, ако се налага, трябвало да има извънредни заседания, включително и среднощни, и дори през уикенда.
"Но искам да предупредя – с никакви технически ходове не трябва да се допуска преосмислянето на края на мандата на 42-то НС. Каквото има да се случва, трябва да се случи през следващата седмица“, каза той.
Местан обяви, че партията му продължава да отстоява позицията за актуализация на бюджета на НЗОК и на републиканския бюджет. Според него в документите трябвало да се отрази и истинското състояние на дефицита.
„Ние се явяваме един вид между чука и наковалнята, между ГЕРБ и БСП“, каза лидерът на ДПС. Според него и двете страни трябва да имат малко по-разумен подход и в актуализирания бюджет да отразят „коректни параметри на реалното състояние на изпълнението на бюджетните приходи и на очертаващия се дефицит“.
Още новини за България четете в Dnes.bg


ПБ: Оптималният срок за ВСС е юли, главен прокурор - през септември
Ограничения за стрелба над села възпрепятстват защитата от градушки
НС прие на първо четене и трите законопроекта за промени в Закона за съдебната власт
Радев: Въпрос на време е българските продукти да изчезнат напълно от трапезата
„Черноморски туристически празник“ събира варненци на 30 и 31 май
Siemens: Има нарастваща инфлация и ще се задържи известно време
Г. Захариев: AI печалбите засенчват войната в Залива
Л. Динев: Китай вече не копира Запада, а го изпреварва технологично
Борса с човешко лице: Как пазарите в Румъния и Полша станаха най-големите в ЦИЕ
Отличиха най-активните студенти в първото издание на SkillUp Arena в УЗФ
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Кокаин за 1,7 млн. евро е заловен на гръцкото пристанище в Пирея
МВР обясни защо не работи картата за катастрофите в страната
Проверяват Агенцията по вписванията по сигнал за изчезнали нотариални актове
МРРБ: В платформата roads.mrrb.bg заданията ще са без лични данни
Радев: Държавата няма да се меси на пазара, но без регулации се превръща в джунгла
преди 11 години 240 депутата в български парламент. От тях най-правилен изказ и български език има турчин... срам, срам... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години пишете на български език с български думи ....................... не всички разбираме арабски и е редно, или да има превод, или да се трият подобни коментари в българските форуми отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Целия зор на Местан е изборите да са на 5-и октомври когато има някакъв байрям и много изселници ще са в България за да гласуват за нов парламент. Дано се намери начин да се осуетят изборите на тази дата и те да се проведат на 12-и октомври... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години "Аллах акбар!", Местане!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар