Премиерът Бойко Борисов отхвърли възможността да състави ново правителство с мандата на Реформаторския блок, нито да даде кадри за такъв кабинет. Коментарът той направи в ефира на “Дарик” радио.
По думите му отдавна е заявено, че ГЕРБ съставя правителство в неговия мандат. Борисов смята, че е нормално “всеки лидер на партия да приеме премиерския пост, за да носи политическата отговорност”.
На въпрос дали ще приеме да бъде служебен премиер, Борисов отговори: „Не ми е интересно да си го мисля".
Според министър-председателя след загубата на президентските избори тази година пред ГЕРБ не стои въпросът за лидерския пост. По думите му има поне 10 души, които е можело да го заместят, но още им е рано.
Борисов заяви открито намерението си да спечели предсрочните избори и да управлява страната.
„Българите малко мислим на другия ден, защото и аз съм такъв - много често се подавам на емоциите. Отсега ще си поръчам бронирана „Лада Нива", да я има, да е готова, защото знам, че по-подготвен от мен и ГЕРБ да управлява няма. Каква ще е конфигурацията, какво ще стане след това, нека народът да решава. Ние ще си седим и ще чакаме, ако народът поиска, покаже, че има нужда от нас, ще се върнем", обясни той.
Премиерът не отчете като грешка смяната на Ирина Бокова като българския кандидат за генерален секретар на ООН. Според него е станало така, че България е имала две силни кандидатури.


Мъж скочи от тераса и почина на място
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Утре и на 4 юли предстои придвижване на военна техника по републиканските пътища
От 1 август допълнителни лаборатории ще изследват пробите на шофьорите за наркотици
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат
И Бонев разкритикува бюджета: Вероятн оставени много капани, които в момента щракват
Най-накрая: Демерджиев обяви, че ще има нови лаборатории за изследване на кръвни проби
Нинова за Радев: Обеща да не вдига данъците, а ги вдигна - хората ще обеднеят
Месечна прогноза: Очаква ни парещ юли, температурите стигат 40°С


преди 9 години сега беше 2-рия път, подигра се с мандата отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години ИМАШЕ ПРОТЕСТИ УЖ ЗА ПО СКЪПИЯ ТОК, УЖ ЗА ШИСТОВИЯ ГАЗ, И АГИТКИТЕ ИЗЛЯЗОХА ПО СИГНАЛ, БАРЕКОВ СЪЩО, МАЯ МАНОЛОВА, ТВ7 СЕГА Я НЯМА ВЕЧЕ!!! ВСИЧКИ СЕ ВТУРНАХА В КОСТИНБРОД, А ТЕ БЯХА АКТЬОРИ В ПИЕСА, КОЯТО ПО КЪСНО ПРЕДЛОЖИ ПЕЕВСКИ ЗА ШЕФ НА ДАНС В 21 ВЕК В ЕС, МОМЧЕТО НА ДОГАН И ИЛИЯ ПАВЛОВ И МУЛТИГРУП, ЩЕШЕ ДА СТАНЕ ВЪПРЕКИ ЦЕЛИЯТ ЕС, ШЕФ НА ДАНС И ТОВА БЕШЕ РЕАЛИСТИЧНО ЗА ЧЕРВЕНИТЕ ТЕРОРИСТИ, СЪГРАЖДАНИТЕ ВИ!!! ЗА ТЕЗИ ВИЕ ГЛАСУВАТЕ !!! ТОВА БЕШЕ ПЪРВИЯ ПЪТ, КОГАТО ГЕРБ СЧУПИ КРАТУНКАТА НА ЛАМЯТА !!!? :) :) сега ЦЯЛАТА ДЪРЖАВА СЕ ОКАЗАХТЕ РАШЕТНИЦИ, СМЕШНО Е ?!!! ДА НАПРАВИМ НЯКОЙ ОТ ТУКАШНИТЕ МАЖОРИТАРИ ПРЕЗИДЕНТ ПО ДОБРЕ ОТ МУТРА ПАРИ ДА ЧАКАШ!! ХАХАХАХАХА В България се намират, такива камилчета, инвестират в БЪЛГАРСКИТЕ МУТРИ!! ХАХАХА отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Е кога беше втория път ????? Че нещо не загрявате колко сте простовати нали!!???ПЪРВИЯТ ПЪТ БЕШЕ КОСТИНБРОД, ПРЕВРАТ НА ЧЕРВЕНИТЕ !!!! ЗА ТОГАВА ЛИ ГОВОРИШ И КАТО ДОЙДОХА ЗА 1 ГОДИНА НИ ВЪРНАХА 10 НАЗАД, ТОВА КОГА ЩЕ ГО ПОМНИТЕ НЯКОГА ?? ЧЕРВЕН ЧЧУГУНИ!!?? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Време е Борисов да се оттегли на заден план като Доган - или като Божество, ако щете - и да пуска Дончев напред. Много емоции станаха, а за управлението се иска рационален подход и резултати! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години И тоз ше ни клати кат живков доживот отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Значи варянта със правителство но РБ и Борисов кат премиер е 100% възможен.Даже началниците го заповедват........ отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Иббало си е отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Винету не знае що е наглост, той си е роден *** - и ще си го изберете логично пак за вожд :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години еее 3-ти път със стомна за вода след като 2 пъти я чупиш ... не е ли малко нагло отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години A ние не искаме да е какъвто и да е изобщо - независимо с какъв мандат...Най-добре го виждаме в раиран костюм....най му приляга..... отговор Сигнализирай за неуместен коментар