Само 16% от българите подкрепят приемането на Истанбулската конвенция. Въпреки това, дебатът около документа не се е отразил сериозно на подкрепата към основните политически партии. Това показва проучване* на изследователски център „Тренд“ по поръчка на вестник „24 часа“ относно нагласите на българите спрямо основните партии и институции.
Положителните оценки за президента (63%) и омбудсмана (62%) са практически изравнени, показват данните. Веднага след тях се нарежда Българската православна църква, като над половината от българските граждани (51%) дават положителна оценка за работата й. Традиционно с най-ниско обществено одобрение се ползват съдът и прокуратурата с по 19% и за двете институции.
От всички членове на Министерски съвет Бойко Борисов събира най-много положителни оценки за работата си (45%), показват данните. Красимир Каракачанов, Томислав Дончев и Лиляна Павлова са министрите, които получават най-висока оценка за дейността си. В дъното остават Бисер Петков, Емил Караниколов и Боил Банов. Според изводите на „Тренд“ това се дължи най-вече на ниската им разпознаваемост, а не толкова на отрицателните оценки за тяхната работа.


Си Дзинпин ще посети САЩ през есента
Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Дисципът на БФС обяви, че няма убедителни данни за расизъм на мача Черно море - Ботев
Варна предоставя спортната си база на клубове за 5 години
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Краят на войната Русия - Украйна или нов етап от конфликта?
НСИ: Средната заплата в София надхвърля 2000 евро
Модни тенденции за пролет/лято 2026
Майката на Дара: Усещането да гледам дъщеря си на "Евровизия" е неповторимо
Не е само до калории: как кортизолът влияе на коремните мазнини