Премиерът Бойко Борисов е поискал оставките на министрите на транспорта Ивайло Московски, на регионалното развитие Николай Нанков и на вътрешните работи Валентин Радев по повод трагичния инцидент край Своге, в който загинаха 17 души, съобщи БТА.
Министрите още в неделя са заявили своята готовност за този акт.
На излизане от МВР Валентин Радев е коментирал, че по-късно ще има информация за оставките, съобщи БНР. Очаква се по темата да има брифинг в Министерския съвет от 12.30 часа.
Преди дни стана ясно, че материалите в асфалта на мястото, където стана катастрофата, не са подходящи за тежко и среднотежко движение.
Вчера директорът на Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) Светослав Глосов, както и Николай Нанков се явиха като свидетели в Националната следствена служба във връзка с катастрофата. За разпит бяха извикани и членовете на комисията, която е приела пътя край мястото на инцидента.
Очаква се днес следователи от Националната следствена служба да вземат проби от пътната настилка край Своге, информира националното радио.


Прокуратурата във Варна разследва случай на нанасяне на телесна повреда в центъра на Варна
Билетите за SENSHI 32 Grand Prix са в продажба
"Войната" по пътищата взе една жертва за последните 24 часа
Четрима души получиха шанс за живот след донорска ситуация
НАП Варна: 4000 абитуриенти трябва да платят сами здравните си осигуровки през летните месеци
Китайският туризъм трябва да се възползва от интереса на младите западняци
Fibank участва на Metals Focus 2026 Launch
Goldman: Значението на Ормуз за петрола може да намалее значително след войната
Лихвените плащания на Русия вече са към 10% от бюджета
МакНали: Разпродажбите на петрола са неоснователни
Dacia показа ново поколение на електромобила си
Audi пусна прощална версия на флагмана A8
Maserati обнови цялата си гама
Новият шеф на Toyota ще ликвидира много модели
Шок: 603 милиона долара компенсация за един фалшив еърбег
Билетите за SENSHI 32 Grand Prix са в продажба
Сериозен технически проблем за F-35: част от американските изтребители не могат да летят
Експерт отговаря: Инфлуенсър или просто популярен в интернет е Стоян Колев?
Маскирани момчета пребиха 72-годишен мъж в Стара Загора


преди 7 години Не е, обаче за тая Е:https://***.mvr.bg/dokkpbdp/%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%8F/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/ubiti_do_dnesВиновни тука са като ги почнеш от ДАИ, минеш през КАТ, МВР, и стигнеш до АПИ и някъде по средата облото лили, московски шейната, и боко тиквата (и това само от ГЕРБ), участващи я с закони, я като началници, я като изпълнители (нетно) на обществени поръчки. Оставките са правилни, закъснели и недостатъчни.И жалко за числата и починалите хора. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Луда държава сме - за това, че един ахмак се заблеял и причинил смърта на 17 души, правителството виновно! Преди това хиляди автобуси и камиони са минали в дъжд през този участък, но никой не е поднал в пропастта. Заради една 100% човешка грешка - шум до небесата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Този пък Тиквата трябва да си седи на поста, и не да сменя бушоните а да праща виновните по затворите, а онези с ДДС-то и другите кражби като "фалшив асфалт" да им конфискува и разпродаде активите за да покрие щетите и разходите. Оставката е някак си твърде лесно измъкване! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Абе ти майтапиш ли се? Точно Моски отдавна трябваше да си ходи, по много причини. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Него пак са го подвели! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години идва му дюшеш на вожда - с един скандал два проблема си реши. Оня гладния сега може да започне да яде. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Изненадан съм от оставката на Московски и това би трябвало да повдига много въпроси. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години ха ха ... и аз за лилито се сетих , че по нейно време мина и замина тази поръчка специално . че тогава и интервюта даваше за закъснението и на голяма се правеше ... тя специално е толкова надценена професионално за позициите , които е заемала и заема , че няма повече на къде . абе като се замисля има варианти и за по-зле , ама трябва да се поразрови човек ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години лилито стои и вярва. Вярва в правосъдната система.А въпроси свързани с трейс груп "са извън контекста". Рано или късно и нея ще я настигне някоя шейна или пък ще пресече на някоя неработеща влакова бариера (макар, че тя се движи само по магистрали)... кой знае.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Боко къде е? нали той ръководи екипа!!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар