Действителният брой на случаите на заразени с коронавирус в България е десетократно по-голям от сегашните 338 случая, заяви пред БНР доц. Атанас Мангъров, инфекционист, част от медицинския съвет към правителството за справяне с кризата с COVID-19.
„Ако тестът покаже, че сте заразен, ще си стоите вкъщи. Хората около вас, ако са заразени, също ще са вкъщи. Така много по-целенасочено ще се определят хората, които се нуждаят от строга изолация. Масовото затваряне е хубаво, правим над максималното на това, което може да се направи, но ако действаме целенасочено, ще имаме много по-добри резултати“, подчерта Мангъров.
По неговите думи е известно, че българското население е много болно и хора в млада възраст вече имат редица съпътстващи заболявания, което увеличава риска при заразяване с коронавирус здравето им да се влоши.
Според инфекциониста може да се очаква, че върхът на епидемията у нас ще бъде в края на април и началото на май.
„Действителната смъртност е много малка, защото стойностите между 2 и 4%, са определени въз основа на изследвани и доказани случаи. При това заболяване има огромно число неизследвани случаи, които са протекли безсимптомно. Ако те се вземат предвид, се оказва, че смъртността е много по-малка. Реалната смъртност у нас може да се прогнозира, че ще бъде между 100-200 души, което се случва всяка години при грипна епидемия“, коментира още Мангъров.


Съдът за Баба Алино: Имотите имат статут на горска територия
Мирчев: Спорът за оръжията за Украйна прикрива провалите в управлението
Почитат паметта на Надежда Парушева в маратона Галата – Варна
По Черноморието ни ври от сафрид, хамсия и цаца
Разчистват ската под Морско казино в четвъртък
Европа е близо до одобрение за своя конкурент на SpaceX
Исторически обрат: Слънчевата енергия надмина въглищата в САЩ през май
SpaceX и други мега компании може да чакат с години, за да влязат в S&P 500
Акциите на ASML достигат рекорд, но оценката е най-ниска от години насам
Ел Ниньо се завръща и носи суши, горещини и риск за реколтите
Брутален Mercedes-Benz SL Brabus 7.3S V12 си търси нов собственик
Mazda тества система, който „изяжда“ CO2 в движение
Този непознат знак решава най-големия проблем с трафика
Mitsubishi продължава да търси място на Eclipse
Гениално или ексцентрично - „циклопското око“ на Citroen
ГЕРБ-СДС: Навън пред партньорите се говори едно, тук е друго
Йотова награди пожарникарите, гасили автобуса на "Челопешко шосе"
Задържаха жена в Дивотино за безразборна стрелба
Оставката на Кандев: Не е добър симптом пореден герой да влиза в политика
Броени дни до концерта на Empire Of The Sun в София


преди 6 години Страхотно. Кой ще понесе отговорност за погребването на икономиката, хилядите, или милиони безработни, при такива мерки, аналогнични на влизането на слон в стъкларски магазин???? отговор Сигнализирай за неуместен коментар