Протестиращи срещу правителството и действията на главния прокурор Иван Гешев блокираха едно от най-натоварените кръстовища в София – това на бул. "България" и бул. "Иван Гешов".
Това е първото обявено от организаторите гражданско неподчинение на демонстрантите, които продължават да настояват за оставка на правителството и прокурора, съобщава Dnes.bg. Блокирано за известно време беше и трамвайното и тролейбусното движение.
Протестиращи срещу правителството и действията на главния прокурор Иван Гешев около обяд блокираха частично и едно от ключовите кръстовища в столичния булевард "Младост" - кръстовището на бул. "Ал. Малинов" и "Андрей Ляпчев". С викове "Оставка" група хора излязоха на пътното платно, за да поискат оставките на кабинета и на главния прокурор Иван Гешев, и направиха невъзможно преминаването по бул "Александър Малинов" в посока "Цариградско шосе".
Голяма част от шофьорите са изненадани от блокадата, а някои от тях дори влязоха в спор с протестиращите.
След блокадата протестиращите се насочват към НДК, след което ще продължат към Президентството и МС. След блокиране за известно време на кръстовището на Петте кьошета протестиращите се отправиха към сградата на Министерския съвет.
Исканията на протестиращите остават същите – оставка на правителството и главния прокурор. Действията са част от инициативата за гражданско неподчинение в рамките на продължаващите вече 21 дни протести.


Съдът за Баба Алино: Имотите имат статут на горска територия
Мирчев: Спорът за оръжията за Украйна прикрива провалите в управлението
Почитат паметта на Надежда Парушева в маратона Галата – Варна
По Черноморието ни ври от сафрид, хамсия и цаца
Разчистват ската под Морско казино в четвъртък
Исторически обрат: Слънчевата енергия надмина въглищата в САЩ през май
SpaceX и други мега компании може да чакат с години, за да влязат в S&P 500
Акциите на ASML достигат рекорд, но оценката е най-ниска от години насам
Ел Ниньо се завръща и носи суши, горещини и риск за реколтите
AI без милионни бюджети: Платформа на БАН отваря вратите за българския бизнес
Брутален Mercedes-Benz SL Brabus 7.3S V12 си търси нов собственик
Mazda тества система, който „изяжда“ CO2 в движение
Този непознат знак решава най-големия проблем с трафика
Mitsubishi продължава да търси място на Eclipse
Гениално или ексцентрично - „циклопското око“ на Citroen
Йотова награди пожарникарите, гасили автобуса на "Челопешко шосе"
Задържаха жена в Дивотино за безразборна стрелба
Оставката на Кандев: Не е добър симптом пореден герой да влиза в политика
Броени дни до концерта на Empire Of The Sun в София
Лидерът на два терена: inbet с двойна кампания за Мондиал 2026