Спадът в продажбите на лодки в страната за последната година не е толкова драстичен. Това каза Георги Георгиев, управител на фирма "Лодкостроител-К", гр. Тутракан, в ефира на предаването "Бизнес старт" по Bloomberg TV Bulgaria.
По-осезаем е бил спадът по Черноморието заради слабия летен сезон. „При нормални обстоятелства през лятото имаме доста потребители, най-вече за водни колела, други плавателни съдове и осигурителни лодки, но миналата година далеч не беше нормална", коментира гостът.
„От вътрешността на страната имахме повишаване на интереса за плавателни съдове, който компенсира спада по Черноморието, но като цяло сезонът и работата бяха по-лоши", допълни Георги Георгиев.
„Ние се ползваме с доста добро име в Румъния, като 10-15% от клиентите ни са румънци. За съжаление обаче именно с тях имаме чувствителен спад заради ограниченията върху мобилността“, каза още той.
"Увеличение на поръчките от вътрешността има най-вече за рибарски лодки, които са подходящи за индустриално отглеждане на риба във вътрешни водоеми. Имаме и доста потребители на малки плавателни съдове за личен риболов, които могат да се транпспортират с леки автомобили. Повишение на търсенето има и при спортно-туристическите плавателни съдове като канута и каяци".
Гостът смята, че вероятно няма да има промяна по отношение на търсенето на лодки по Черноморието, ако се запази сегашната ситуация в страната.
От разговора стана ясно, че фирмата разчита на доставки най-вече от други страни, сред които Полша, заради по-привлекателните цени и доброто качество на материалите, небходими за производството на лодки.
"Няма затруднения в доставките, но от около месец започна рязко покачване на цените на химическите продукти“, каза гостът.
Георги Георгиев сподели, че въпреки ситуацията от фирмата се стараят всяка година да добавят поне един нов плавателен съд в своята продуктова гама.
Целия разговор може да видите във видеото на Bloomberg TV Bulgaria.


Витанов: Отворени сме за преговори за ВСС, но без тези, които са с Борисов и Пеевски
Пожар на "Тракия" затруднява движението към София
Задържаха автомобил с мигранти в Бургас
Откриха тялото на обявена за издирване възрастна жена
НАП с ударни проверки по борси, пазари и тържища в разгара на лятото
Китай обмисля потенциална домакинство на срещата на върха на ООН за климата
Кои са ключовите фигури в Иран на фона на войната със САЩ и Израел
AI създава високодоходни професии, но жените остават встрани
САЩ си "играят с огъня", докато доларът рискува обезценяване в стила на йената
Тръмп рискува ответен удар от Китай с плана за задушаване на иранската икономика
Шефът на Mercedes разкри как клиентите ще преминат на електромоболи
Колите на Volkswagen получават дигитален ключ чрез Samsung Wallet
Градска кола на старо за 10 000 евро – ето 4 добри варианта
Това е двигателят, който всички тунинг компании обожават
Електрическият камион на Tesla идва в Европа
Витанов отваря вратата за преговори за ВСС, но без модела Борисов - Пеевски
Автомобил се озова на релсите, три жени пътували вътре
Гонка с мигранти в Бургас: Задържаха молдовски шофьор и мароканец
Испания между огъня и пороите: Пожари край Валенсия, потоп в Каталуния
Трикове за отслабване след 30 и 40 години