Премиерът иска да проверим какви са възможностите за пускане на самолетна линия от София до Скопие, което ще бъде проява на добра воля и облекчаване на възможностите за посещение между двете държави. Това съобщи министърът на транспорта и съобщенията Николай Събев по време на изслушването му в ресорната парламентарна комисия.
"Имаме интензивна подготовка и сме в преговори с различни самолетни компании, които биха изявили интерес", подчерта той, цитиран от БТА.
В интервю за международната телевизия Bloomberg LP министър-председателят Кирил Петков коментира преговорите за приемане на Северна Македония в ЕС. Той обяви, че правителството „отваря пет нови работни групи – за инфраструктура, икономика, културен обмен, присъединяване към ЕС и история“ за работа по бъдещи инфраструктурни проекти и важни политически въпроси със западната ни съседка.
„Надявам се, че това няма да са само правителствени срещи – искам тези групи да работят изключително ефективно в следващите шест месеца и да постигнат реални резултати. Например не разбирам защо трябва да летя през Виена, за да отида в Скопие. Би трябвало да имаме полети София-Скопие. Не разбирам и защо нямаме жп връзка София-Скопие", риторично попита Петков.
Николай Събев каза, че като министър на транспорта и съобщенията, ще бъде част от правителствената делегация, водена от българския премиер, чието посещение в Скопие се подготвя. Тогава ще бъде обсъден и напредъкът по изграждането на жп връзката между двете държава.
Пред депутатите от комисията Николай Събев коментира, че се работи и по подготовката за среща между правителствени делегации на България и Румъния, която да бъде реализирана на ниво министри на транспорта. На нея се очаква двете страни да обсъдят възможностите за изграждане на по-добра транспорта свързаност помежду си.


Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 1
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Карди Би решила да даде втори шанс на Стефон Дигс
Армията на САЩ избра Rogue 1 за унищожаване на танкове от дълги разстояния
Какви са надценките на храните от борсите до щанда?
Германската Aaronia представи нови технологии за борба с дронове