Колективните искове за обезщетения ще са безплатни за потребителите. Това обяви Корнелия Нинова, вицепремиер и министър на икономиката и индустрията, при представянето на проект за Закон за представителните искове за защита на колективните интереси на потребителите.
На срещата присъстваха зам.-министърът на икономиката Димитър Маргаритов, председателят на Комисията за защита на потребителите (КЗП) Иван Френкев и представители на неправителствени организации в областта на потребителската защита, съобщиха от пресслужбата на икономическото ведомство.
„Вместо всеки да търси обезщетение сам, да плаща такси и да наема адвокат, сега вече ще има възможност КЗП или потребителските организации да водят колективни искове от името на много хора и те ще бъдат безплатни за тях“, посочи Нинова и потвърди, че потребителските проблеми са приоритет на Министерството на икономиката и индустрията.
Маргаритов апелира към потребителските организации за съвместно сътрудничество на всички етапи до приемането на закона, за да е налице максимално прецизиране и усъвършенстване на текстовете.
От страна на неправителствените организации беше поставен въпросът за организирането на съвместна инициатива между тях, Министерството на икономиката и Комисията за защита на потребителите, която да засегне и разработи темата за „енергийно бедния“ потребител.


Честваме предпразненството на Успение Богородично
ЦСКА се докопа до плейоф в Лига Европа след драматичен мач с Макаби
България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Потайните чистки на Си родиха пазар на слухове кой е следващата жертва
САЩ ще представят план за "икономическа изолация" за Иран следващата седмица
САЩ плащат най-високата доходност по 30-годишен дълг от четвърт век
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Porsche се отказва от основния си електрически модел
Шофьори борят новите технологии с тиксо и стари автомобили
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Опасен разузнавателен дрон намериха на плажа край Приморско
След 8 години: Германец успя да си върне конфискуван от полицията Golf
Земеделец откри 500-килограмова неизбухнала бомба в двора си
Мощна експлозия в завод за боеприпаси край Рим
Бащата на Михаела: Посегнеш ли й - ще ти откъсна ръцете и ще ти изтръгна езика! Бог прощава - аз не!