До 55 млн. лева ще струва на бюджета покупката на нов самолет за изпълнение на полети със специално предназначение на Авиоотряд 28 и изграждане на хангар за съхранение и техническо обслужване. Това гласува на последното си заседание за тази година правителството, съобщи пресцентърът на Министерския съвет.
Правителството одобри доклада на министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията Росен Желязков и проекта на договор като основа за водене на преговори за доставката.
Investor.bg припомня, че имаше няколко инцидента с правителствения "Фалкон", затова правителството реши да възложи на генералния директор на "Авиоотряд 28", който стопанисва самолетите за полети на управляващите, да проведе преговори за сключване на договор за доставка на нов самолет за изпълнение на полети със специално предназначение.
В началото на декември "Фалкон"-ът с премиера Бойко Борисов на борда беше приземен ръчно на писта на Летище София. Причината беше, че навигационната система е отказала напълно при опит самолетът да се приземи.
Ръководителят на Авиоотряд 28 ген. Тодор Коджейков каза тогава, че ще апелира за закупуване на нов самолет и определи ситуацията, която се създала, като "високорискова". По думите му тя е била овладяна благодарение на високия професионализъм на пилотите. Самата машина е на 19 години.


От ПСС излязоха с няколко препоръки към туристите в планината
Оранжев код за опасни жеги в 21 области днес
Огнеборците са реагирали на 150 сигнала през последното денонощие
Мачовете и спортът по ТВ днес (8 август)
Виц на деня - 8 август
Западът отново е напът да провали успехите на Украйна
Испания въведе граничен контрол за Италия, спорът за миграцията се засилва
OpenAI спира част от работата по новия си модел поради опасения за сигурността
Доларът падна на най-ниското ниво от май, прогнозите за по-високи лихви отслабват
Украйна ще избягва атаки срещу неруски танкери и нефтени обекти в Черно море
Опасно ли е да се оставя дизела да работи на място
По-бързи от Ferrari и по-престижни от Rolls-Royce - легендарните коли от Испания
Toyota Land Cruiser на 999 999 километра търси нов собственик
Защо новите коли остават по-хладни в жегата
Автомобил потъна под земята по време на движение
Раздават безплатна вода в София и през почивните дни заради горещините
Променят движението на пет трамвая от днес до 30 август
Испания предаде на Германия 70-годишен заподозрян за банков обир в Аахен през 2014 г.