Европейската централна банка и група държави от еврозоната разработват проект за разрешаване на пряк достъп на засегнатите от кризата банки до постоянния европейски спасителен фонд, съобщи германският всекидневник Sueddeutsche Zeitung, без да посочва източници на информацията и цитиран от Ройтерс.
Според информация на Sueddeutsche Zeitung група държави от еврозоната ще проверят през следващите 2 седмици как помощта може да бъде директно прехвърлена към банки, които имат нужда от средства в брой, но са способни да оцелеят“, посочват от германското издание.
Оттам отбелязват също, че Германия е силно против подобна инициатива.
„Причината за бързането е кризата в Испания и притесненията, че тя може да се разпространи и в други страни от еврозоната“, подчертават от Sueddeutsche Zeitung.
По силата на настоящите споразумения по-скоро държави, отколкото банки имат право да ползват Европейския механизъм за стабилност (ЕМС).
През този месец германското издание съобщи също, че има спор за преразпределянето на средствата в еврозоната и че някои представители на ЕЦБ и на държави-членки осъществяват натиск за облекчаване на условията, според които ЕМС може да отпуска помощ.


Оперираха Здравко от "Ритон"
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Cambricon ускорява работа по AI в Китай и разчита на подкрепа
Защо противоборството между Китай и Япония расте
Парвулеску за целите на срещата Путин-Моди
Какво представлява T-Dome системата на Тайван и може ли да парира китайски атаки
Панета: Трябва да се види подготовката за операцията на 2 септември
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Празнуваме Никулден, над 200 000 българи черпят днес
Прекроеният Бюджет 2026 е факт, какво предвижда и какво премахнаха?
Времето днес: Значителни валежи, на места в планините - сняг
Възраждането на военните кораби в Европа води до завръщане на британските корабостроители
Южна Корея започва първата си програма за ракети „въздух-въздух“
преди 13 години Възможно е успешно да се помогне на банките само ако се подобри сегашното НЕПРИГОДНО държавно финансово управление и същото стане ГОДНО за Незлатни пари.Заради сегашното НЕПРИГОДНО за Незлатни пари държавно финансово управление:1. Развиват се стопански диспропорции.2. Колкото повече се помага на банките и те съдействат да се създава по-голяма добавена стойност толкова повече се разрастват тези диспропорции.3. С помощта на банките увеличени диспропорции се създават повишени управленски трудности и (след достатъчно време) стопанска криза.Заради държавния финансов недъг, при по-голяма добавена стойност се създават по-уголемени диспропорции, които развиват по-силна стопанска криза с допълнително завишени болезнени щети за участници в стопански живот.Докато е налично НЕПРИГОДНО за Незлатни пари държавно финансово управление, колкото повече банките подпомагат стопанския живот и се създава по-голяма добавена стойност толкова по-голяма стопанска криза ще се развие. отговор Сигнализирай за неуместен коментар